Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Antalyaspor Kavşağı’na düzenleme

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ULAŞIM MASTER PLANI ÇERÇEVESİNDE, ANTALYASPOR KAVŞAĞI’NDA DÜZENLEME ÇALIŞMASI BAŞLATTI.

Antalyaspor Kavşağı’na düzenleme
18 Nisan 2018 - 13:02
banner

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Master Planı çerçevesinde, Antalyaspor Kavşağı’nda düzenleme çalışması başlattı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Master Planı kapsamında en yoğun trafik yüküne sahip kavşaklardan biri olan Antalyaspor Kavşağı’nda çalışma başlattı. Kavşaktaki mevcut trafik yükünü azaltmak amacıyla hemzemin düzenleme modeli uygulanıyor.

Kavşakta yeni sistem

Kavşak alanında yeni yapılan düzenleme ile mevcut orta döner kavşak sistemi sona eriyor. Sakıp Sabancı Bulvarı ile Atatürk Bulvarı’nın üst hemzemin bölgeden karşılıklı geçişleri iptal ediliyor. Karşıya geçişler için Dumlupınar Bulvarı’nın Kuzey ve Güney tarafında kalan kısımlarında U dönüşleri açılıyor.

Trafik yoğunluğu azalacak

Proje ile Antalyaspor Kavşağı’nın kolları ve orta döner kavşak alanında sola ve sağa dönüşler için yol geçişleri yapılacak. Bu sayede sinyalizasyon bekleme süreleri kısalması ve kavşak alanındaki trafik yoğunluğu azalması hedefleniyor. 5 Nisan’da başlayan çalışmaların 2 ay içinde tamamlanması planlanıyor.

Zeytin ağaçları bakıma alındı

Döner kavşakta bulunan asırlık zeytin ağaçları çalışmalar sırasında zarar görmemeleri için sökülerek, bakıma alındı. Ağaçlar çalışmalar tamamlandığında yine kavşak bölgesinde yerlerini alacak. Atatürk Anıtı da Antalyaspor Kavşağı’ndaki mevcut yerinde korunacak. Projenin yaklaşık 2 milyon 500 bin liraya mal olması bekleniyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co