Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Ali Poyrazoğlu’ndan Başkan Uysal’a teşekkür

Antalya’da bu yıl ilk kez düzenlenen Antalya Komedi Festivali başlıyor. 28 Eylül’e kadar sürecek olan festivalde, Ali Poyrazoğlu, Emre Kınay, Altan Erkekli, Sevinç Erbulak, Fırat Tanış, Günay Karacaoğlu, Veysel Diker, Evrim Alasya gibi isimler, Antalyalı sanatseverlerle buluşacak.

Ali Poyrazoğlu’ndan Başkan Uysal’a teşekkür
23 Eylül 2017 - 9:50

Antalya’da bu yıl ilk kez düzenlenen Antalya Komedi Festivali başlıyor.

28 Eylül’e kadar sürecek olan festivalde, Ali Poyrazoğlu, Emre Kınay, Altan Erkekli, Sevinç Erbulak, Fırat Tanış, Günay Karacaoğlu, Veysel Diker, Evrim Alasya gibi isimler, Antalyalı sanatseverlerle buluşacak.


Karikatür atölyesi Meltem Cep Sahnede

Festivalde, 28 Eylül Perşembe günü saat 14.00’te yapılacak Ali Çetinkaya Karikatür Atölyesi etkinliğine Muratpaşa Belediyesi evsahipliği yapacak. Ali Çetinkaya, 28 Eylül Perşembe günü Muratpaşa Belediyesi Meltem Cep Sahne’de, 6-12 yaş arasındaki çocukların katılacağı karikatür atölyesi gerçekleştirecek.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, festivale katılacak sanatçılarla biraraya geldi. Başkan Uysal’a, Antalya Komedi Festivali’ne desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verildi. Başkan Uysal, usta tiyatro sanatçısı Ali Poyrazoğlu ile birlikte, bu yıl ilki düzenlenecek Antalya Komedi Festivali’ni değerlendirdi.

Kitlesel sanat kursları

Sadece yolla ve sokakla şehir olunamayacağını ifade eden Başkan Uysal, “21 bin insanımıza sosyal hizmet sunuyoruz. Onun dışında sanat, kültür, kent kimliğinin bir parçası olmak, komşulaşmak lazım. 12 festivalimiz var. Resimden tiyatroya kadar, kitlesel ölçekte sanat kurslarımız var. 5 bin komşumuz, kurslarımıza devam ediyor. Bugünde, festival kapsamında ülkemizin en büyük komedi, sinema ve tiyatro sanatçılarından Ali Poyrazoğlu ile beraberiz” dedi.

Opera ve çok amaçlı gösteri merkezi

Nazım Hikmet’in ‘Ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum’ dizesini anımsatan Başkan Uysal, “Opera ve çok amaçlı gösteri merkezi inşaatımız büyük bir hızla devam ediyor. Bu büyük yatırım, bitmek üzere. Çalışmalarımızı kitlelerin sanatla buluşmasına, sadece şarkı dinlemeleri için değil, şarkı söyleyebilmelerine katkı sağlamak için yapıyoruz. Ben de öykü yazıyorum. Bir öykü kitabim geçen aylarda çıktı.”

Poyrazoğlu, ‘Gurur duyun’

Katılımcılara seslenen Ali Poyrazoğlu da “Bu kadar pratik, derdini bu kadar kısa ve iyi anlatan bir belediye başkanına az rastladım. Genelde 2-3 saat anlatıyorlar. Baygınlıklar geliyor insanlara. Derledi, toparlardı, fıstık gibi anlattı. Meselenin de özüne dokundu. Sanata ilgili ve duyarlı bir başkanınız olduğu için gurur duyun. Antalya’nın arkasında böyle sanatsever bir başkan olduğunu her ortamda anlatalım ki Antalya, İstanbul festivali kadar büyük bir komedi festivali kazanmış olsun. Tüm desteklerinden dolayı edebiyatçı ve öykü yazarı Başkan’a teşekkür ediyorum” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat