Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya Expo Center’da “eş zamanlı” rekor

ANTALYA FUARCILIK İŞLETME VE YATIRIM A.Ş. (ANFAŞ) YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALİ BIDI, “BU YIL, SEKTÖRÜN TALEBİ DOĞRULTUSUNDA FUARLARIMIZIN EŞ ZAMANLI DÜZENLENME KARARININ MEYVELERİNİ, HEP BİRLİKTE TOPLADIK. HEM KATILIMCILARIMIZDAN HEM DE ZİYARETÇİLERİMİZDEN YOĞUN BİR İLGİ GÖRDÜK” DEDİ

Antalya Expo Center’da “eş zamanlı” rekor
23 Ocak 2018 - 14:13

Antalya’da düzenlenen 29.HotelEquipment ve 25.FoodProduct, 43 bin 523 profesyonel ziyaretçi ağırladı.

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş. (ANFAŞ) tarafından organize edilen, alanında Türkiye’nin en kapsamlı fuarları olan 29.HotelEquipment – Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ile 25.FoodProduct – Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı, 17-20 Ocak 2018 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da gerçekleştirildi.

410 firma 3 bin 500’ün üzerinde marka

Fuar sonunda hayata geçirdiği ticaret hacmiyle Antalya ve Türkiye ekonominse artı değer sağlayan organizasyon, konaklama, ağırlama, gıda ve içecek sektöründen toplam 410 katılımcıdan 3 bin 500 markayı bir araya getirdi. Fuar boyunca yeni iş bağlantıları gerçekleştiren firmalar, yeni ve inovatif ürünlerini sergileme fırsatı yakaladı.

4 günde yurt içi ve yurt dışından 43 bin 523 ziyaretçi

29.HotelEquipment ve 25.FoodProduct; ANFAŞ’ın Türkiye ve hedef ülkelerde yürütmüş olduğu ziyaretçi çalışmaları sonucu 4 günde, yurt içi ve yurt dışından toplam 43 bin 523 profesyonel ziyaretçiyi ağırladı. Fuara otel yatırımcıları, otel yöneticileri, satın almacılar, spa merkezleri, iç mimarlar, müteahhitler, kamu yetkilileri, şef ve aşçılar, zincir market yetkilileri, kafe ve restoran sahipleri, gıda toptancıları, perakendeciler, öğretmen evleri, polis evleri, resmi kurum ve sosyal tesis işletmelerinden yoğun ilgi gösterdi.

Sektörün dünyaya açılan kapısı

Ekonomi Bakanlığı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) ve ANFAŞ’ın iş birliktelikleri aracılığıyla Azerbaycan, Almanya, Arnavutluk, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Fas, Fildişi Sahili, Filistin, Gürcistan, Irak, İran, İsrail, Katar, Kosova, Libya, Lübnan, Malta, Mısır, Moldova, Sırbistan, Suudi Arabistan, Tunus ve Ürdün olmak üzere 27 ülkeden fuara getirilen alım heyetleri, katılımcılarla bir araya geldi.

Fuar boyunca organize edilen B2B görüşmeleri, toplu sunumlar ve fuar görüşmeleri sonucu binin üzerinde iş görüşmesi gerçekleştirildi. Görüşmeler aracılığıyla, uluslararası iş bağlantıları gerçekleştiren sektörün dev firmaları, yurt dışında yeni bayilik sözleşmeleri imzalarken; küçük ve orta ölçekli katılımcılar ise ürünlerini dünya pazarına açma fırsatı yakaladı.

Tasarım ve Gastronomi şovları

Katılımcı ve ziyaretçiler, fuar alanı içerisinde düzenlenen etkinlik programlarında bir araya geldi. 29.HotelEquipment kapsamında bu yıl retro temasıyla gerçekleştirilen Hotel Design Show’da, iç mimar grupları anahtar teslim oda tasarımlarını otel yatırımcılarıyla buluştururken; HOTED tarafından düzenlenen 6.Housekeeping Yarışmaları’nda eğlenceli dakikalar yaşandı.

25.FoodProduct alanında ise Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) önderliğinde Antalya Gastronomi ve Eğitimciler Birliği Derneği’ne (AGEB) bağlı şefler, Gelenekten Geleceğe Anadolu Yemekleri Yarışması’nda, yarışma ve şovlar gerçekleştirdi.

Kongre tadında etkinlikler

ANFAŞ’ın yenilenen fuar ve kongre merkezi Antalya Expo Center’ın yenilenen 15 toplantı salonu, sektörün geleceğinin masaya yatırıldığı çok sayıda konferans ve seminere ev sahipliği yaptı. Fuar boyunca, Türkiye Perakendeciler Federasyonu 2018 üye kampı, 3.İran ve Türkiye Gıda Sanayi İşbirliği Semineri, Türk Gıda ve Gastronomi Sektörünün Uluslar arası Lobicilik Yapılanması (der Europaisch-Türkischer Delikatessenmissionare e.V) Kuruluş Koınferansı, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Antalya Şubesi tarafından gıda ve ekoloji üzerine söyleşi, Tüm Yiyecek İçecek Bölümleri Temizlik ve Malzeme Teminatçıları Derneği tarafından “Birlikte Daha Güçlüyüz” sempozyumu ve Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği ve Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından Güvenilir Ürün Platformu – Tatlı Yiyelim Tatlı Konuşalım söyleşisi gerçekleştirildi.

Bıdı: “Eş zamanlı rekor”

29.HotelEquipment ve 25.FoodProduct hakkında değerlendirmede bulunan ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, “Bu yıl, sektörün talebi doğrultusunda fuarlarımızın eş zamanlı düzenlenme kararının meyvelerini, hep birlikte topladık. Hem katılımcılarımızdan hem de ziyaretçilerimizden yoğun bir ilgi gördük. Yüzde 40 oranında bir büyümeyle 410 katılımcımız, fuar alanının tamamını doldururken; yurt içi ve yurt dışından fuarımızı ziyaret eden 43 binin üzerinde profesyonel ziyaretçiyle rekor ziyaretçi rakamına ulaştık. Bu yıl yakaladığımız ivmeyi, 2019 yılında da tüm paydaşlarımızın desteğiyle sürdüreceğiz. Gelecek yıl da Ocak ayında eş zamanlı kapılarını açacak organizasyon için katılımcılarımızı şimdiden fuarda yerini almaya davet ediyorum” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

    takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - instagram takipçi satın al