Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Antalya’da 4. kattan düşen kaplumbağa tedavi edildi

ANTALYA’DA 4. KATTAN DÜŞMESİ SONUCU KABUKLARI KIRILAN KAPLUMBAĞA VETERİNER HEKİM TARAFINDAN TEDAVİ EDİLDİ.

Antalya’da 4. kattan düşen kaplumbağa tedavi edildi
29 Mayıs 2018 - 13:40
banner

Antalya’da 4. kattan düşmesi sonucu kabukları kırılan kaplumbağa veteriner hekim tarafından tedavi edildi.

Muratpaşa ilçesi Lara bölgesinde bir evin 4. kat balkonundan beton zemine düşen kaplumbağa, veteriner kliniğine götürüldü. Kabuğundaki parçalı kırıkların yanında bulunan iç organları da zarar gören kaplumbağa, tedavi altına alındı. Kaplumbağaya, Uzman Veteriner Hekim Murat Karabayoğlu tarafından cerrahi operasyon yapıldı. İğneyle uyuşturulan kaplumbağanın kırılan kabuğu, çok sayıda pimle ve telle sabitlenerek, özel dolgu malzemesiyle onarıldı.

Kabukları onarıldı

Kaplumbağanın hayatını kurtaran Karabayoğlu, kaplumbağanın ilk geldiğinde kabuğunun kırık ve yumuşak dokularında zedelenme olduğunu söyledi. Öncelikle kabuk altı bağ dokularının tedavi ettiklerini ifade eden Karabayoğlu, “Kaplumbağanın sağ ve sol bölümlerinde kabuk kaybı vardı. O alanı tel ile destekledikten sonra diş akrili ile yapay kabuk yaptık. 2 gün serum eşliğinde tedavisine devam ettik. Önceliğimiz kaplumbağanın hayatını kurtarmaktı ama kabuğunu da onarmayı başardık” dedi.

ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlarımız:islami sözlükantalya rent a carinstagram aylık oto beğeni en yakın lastikçiantalya rent a car oyun forumugamer forumoyuncu forumuLeke Kremi