Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da İsrail protesto edildi

MÜSLÜMANLARIN İLK KIBLESİ MESCİD-İ AKSA’YI İBADETE KAPATAN İSRAİL, TÜM TÜRKİYE’DE OLDUĞU GİBİ ANTALYA’DA DA BASIN AÇIKLAMASIYLA KINANDI.

Antalya’da İsrail protesto edildi
21 Temmuz 2017 - 19:22

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatan İsrail, tüm Türkiye’de olduğu gibi Antalya’da da düzenlenen eylemle protesto edildi.

Antalya’da çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve üyeleri, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik uygulamalarına tepki için Kazım Özalp Caddesi (Kapalıyol) havuz başında bir araya geldi. Akdeniz Dayanışma Platformu (ADAP), Antalya Platformu ve Antalya Gençlik ve Dayanışma Platformu’na (AGENDAP) bağlı 75 sivil toplum örgütü adına İHH İnsani Yardım Vakfı Antalya Şubesi Başkanı Mehmet Yıldırım yaptığı açıklamada, bugün günlerden “Kudüs” olduğunun altını çizdi. Tarih boyunca İslam dünyasının zayıfladığı anlarda Mescid-i Aksan’ın da mahzun kaldığına değinen Yıldırım, “Mescidimiz işgal altındaysa İslam dünyası da işgal altında olmuştur. Yine böyle acı bir dönemi yaşıyoruz. İçimiz kan ağlıyor, ciğerimiz parçalanıyor ve aciz kalıyoruz. Rabbimize ellerimizi açıp yalvarmaktan başka çare üretemiyoruz. Mescid-i Aksa bizim imtihanımızdır. Hem de gelecek nesillere bırakacağımız bir rüşd ispatıdır. Tarihin bizleri başarısız ve korkak bir nesil olarak kaydetmesine asla razı olamayız. Bizler bu çağa damga vurarak gitmek istiyoruz” diye konuştu.

Kudüs’ün bir Filistin, Arap sorunu değil insanlık sorunu olduğunun altını çizen Yıldırım, “Kuru bir toprak davası değil, insanlığın kurtuluşunun kapısıdır Kudüs. Kudüs özgürlüğü, ümmetin özgürlüğü demektir. Öyleyse gün Kudüs için bir şeyler yapma, Kudüs’ü yalnız bırakmama günüdür” dedi.

‘Katil İsrail’, ’Filistin’e özgürlük’, ’Mescid-i Aksa’ya uzanan eller kırılsın’, ’Direnen Filistin kazanacak’ şeklinde sloganlar atan eylemciler, daha sonra sessizce dağıldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al