Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da Toros Kadınları projesi

Antalya’nın Manavgat ilçesinde kadınların kent ve aile ekonomisine katkıda bulunmaları amacıyla Toros Kadınları Emek Pazarı Projesi başlatıldı.

Antalya’da Toros Kadınları projesi
21 Temmuz 2017 - 18:08

Antalya’nın Manavgat ilçesinde kadınların kent ve aile ekonomisine katkıda bulunmaları amacıyla Toros Kadınları Emek Pazarı Projesi başlatıldı.

Manavgat Belediyesi tarafından kadınların kent ve aile ekonomisine katkıda bulunmaları amacıyla Toros Kadınları Emek Pazarı Projesi başlattı. Toros Kadınları Emek Pazarı Projesi’ni Manavgatlı kadınlara tanıtmak amacıyla ilk bilgilendirme toplantısı, Atatürk Kültür Merkezi’nde Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in katılımıyla yapıldı. Toplantıya konuşmacı olarak Belediye Başkan Yardımcısı Sebahat Çevik, önderliğindeki MASİAD Girişimci Kadınlar Kurulu Başkanı Esma Özden, Belediye Kreş ve Çocuk Kültür Merkezi sorumlusu Emine Çataltaş, İbrahim Sözen Gençlik Merkezi Sorumlusu Fatma Yücel, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Deniz Ekici ve Belediye Halk Masası Sorumlusu Tuğba Görücü katıldı. Projenin sunumları ise Ümit Gündüz tarafından yapıldı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Türk kadınına her zaman önem verdik. Türk kadınının dik duruşu, mücadelesi olmadığı zaman ülkemizin bu noktalara gelemeyeceğine inananlardanız. Kadın ruhu her zaman girişimci, üreten bir ruhtur. Koruyan kollayan bir ruhtur. Kadın işleyişin içinde olmadığı takdirde istenen noktaya gelinemez. Belediyecilik anlayışımızda her zaman bunun bilinciyle hareket ettik. Fikir vermek, üretmek anlamında kadınlarımıza her zaman değer verdik. Türk kadınının üretimine, idari anlayışına güvenerek fırsatlar verilmelidir. Manavgat’ta bu güne kadar eksik kaldığımız en önemli konu budur. Kadınlarımıza yönelik bu proje de bu konulardan birisi” dedi.

Logoyu kadınlar seçti

Toplantıda Belediye Başkan Yardımcısı Sebahat Çevik ise, dünya üzerinde görülen herşeyin kadının eseri olduğunu belirtti. Ekonomiyi bile değiştirenlerin kadınlar olduğunu tekrar vurgulayan Sebahat Çevik, projenin bir kadın hareketi olduğunu anlattı. Kadın Emek Pazarı’nın projenin ilk aşaması olduğunu belirten Çevik, ikinci aşamada Kadın Çiftçiler Pazarı, üçüncü aşamada Kadınları Edebiyatla Buluşuyor ve dördüncü aşamada ise Kadın Hakları Eğitim programının hayata geçirileceğini söyledi. Sebahat Çevik Manavgat Belediyesi’nce inşa edilerek kente kazandırılan modern Pazartesi Pazarı kompleksinde Cumartesi günleri Toros Kadınları Kadın Emek Pazarı’nın ilk etapta belirli kurallar çerçevesinde faaliyete geçirileceğini söyledi. MASİAD Girişimci Kadınlar Kurulu Başkanı Esma Özden ise, belediyenin önderliğinde hazırlanan böylesine güzel ve büyük bir projeye bilgi ve katkı koymaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Toplantıda projede kullanılacak logo, 4 alternatif çalışma içerisinden oylanarak yine kadınlar tarafından belirlendi. Projenin hayata geçirilmesi ile ilgili olarak görsel sunumların yapıldığı toplantıda kadınlar, projeyle ilgili sorular da yöneltti. Toros Kadınları Emek Pazarı’na katılacak olan kadınlar, 27 Temmuz Perşembe günü kendileri için hazırlanacak olan İletişim, Satış Pazarlama ve el Sanatları eğitimlerinde geçirileceği belirtildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al