Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da Tütüne Çapraz Denetim

TÜTÜN ÜRÜNLERİNİN ZARARLARININ ÖNLENMESİ VE KONTROLÜ HAKKINDAKİ 4207 SAYILI KANUN HÜKÜMLERİNE UYUMU SAĞLAMAK VE VATANDAŞLARIN TÜTÜN DUMANINDAN PASİF ETKİLENİMLERİNİ ÖNLEMEK ADINA BAZI İŞLETMELERDE ÇAPRAZ TÜTÜN DENETİMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLİYOR.

Antalya’da Tütüne Çapraz Denetim
18 Nisan 2018 - 16:56

Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkındaki 4207 Sayılı Kanun Hükümlerine uyumu sağlamak ve vatandaşların tütün dumanından pasif etkilenimlerini önlemek adına bazı işletmelerde çapraz tütün denetimleri gerçekleştiriliyor.

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Tütün ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Dairesi Başkanlığı’nın Koordinasyonunda Antalya’da çapraz tütün denetimleri gerçekleştirildi. Bu denetimlerde 34 farklı ilden 48 Tütün Denetim görevlisi, il genelinde rutin denetimlerin yanı sıra ihbarların değerlendirilmesinde de görev aldı.

Çapraz denetim kapsamında Döşemealtı ve Kepez İlçelerinde de bazı işletmelerde tütün denetimleri gerçekleştirildi. Döşemealtı Kaymakamı Cengiz Cantürk ve Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek’in de bizzat katıldığı denetimlere, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Saniye Gülatan, Döşemealtı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Duygu Kapar, Kepez İlçe Sağlık Müdürü Dr. Şadiye Çakmaklı Küçük ile Döşemealtı ve Kepez ilçe tütün ekipleri eşlik etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -