Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Chery Yedek Parça Sorunu Var mı? 

<strong>Chery Yedek Parça Sorunu Var mı? </strong>
26 Nisan 2023 - 12:40

Chery Yedek Parça Sorunu Var mı? 

Çin menşeili bir otomobil markası olan Chery son zamanlarda en çok aranan markalardan biri haline geldi. Pek çok sürücü, otomobil alırken Chery’ye bir şans vermek istiyor. Ancak burada akla gelen en önemli soru “Chery yedek parça sorunu var mı?” oluyor. Özellikle de Chery Tiggo yedek parça ve Chery Alia yedek parça bu konudaki aramaların çoğunluğunu oluşturuyor. Fakat maalesef Chery sahipleri, parça bakımından pek de şanslı değiller. 

Bildiğiniz üzere Chery otomobiller ülkemizde Renault, Honda veya Hyundai kadar popüler değiller. Bu da otomatik olarak bir yedek parça sıkıntısını ortaya çıkarıyor. Üretici ve ithalatçı firmaların azlığı bunun en büyük sebeplerinden biri. Sırf bu nedenden dolayı bazı kullanıcılar bu markayı tercih etmek istemiyorlar. 

Chery Yedek Parça Nerede Bulunur? 

Chery yedek parça bulmanın zor olabileceği şu günlerde sürücüler farklı seçeneklere yöneldiler. Örneğin sanayi bölgelerinde bulunan dükkanların yanı sıra çevrimiçi alışveriş sitelerinde de şanslarını deniyorlar. Online ortamda kolayca satın alınabilen yedek parçalar müşteriler için bir hayli avantaj sağlıyor. Ayrıca söz konusu parçaların kargoyla hızlı bir şekilde müşteriye ulaşması da online alışveriş sitelerini cazip kılıyor. 

Yedek parça konusunda şu sıralar sıkça tercih edilen alışveriş sitelerinden birisi de Parça Ofisi. Pek çok araç sahibi Parça Ofisi’nin web sitesinden aradıkları oto yedek parçaları kolay ve hızlı bir şekilde sipariş ediyor. Farklı markalara ait ürünlerin satışta olması da bir diğer avantaj diyebiliriz. Bu durum özellikle de Chery gibi parçası zor bulunan markalarda bir kurtarıcı olabiliyor. 

Parça Ofisi’nde Hangi Chery Modelleri Bulunur? 

Parça Ofisi web sitesi hem araç markaları hem de modelleri konusunda alternatiflerini geniş tutuyor. Örneğin Chery marka otomobilin altı farklı modeline ait yedek parçaları web sitede kolayca bulabilirsiniz. Fakat özellikle Chery Tiggo yedek parça kullanıcılar tarafından daha sık aratılıyor. Çünkü Türkiye’de bu modeller sürücüler arasında çok daha popülerdir. 

Chery Oto Parça Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Oto yedek parça alırken sürücülerin önünde iki seçenek var: orijinal ve yan sanayi yedek parça. Araçlarının performansını en üst seviyeye çıkarmak isteyen sürücüler genellikle orijinal yedek parçaları tercih ederler. Eğer siz de orijinal parça tercih edecekseniz aldığınız ürünün üzerinde kod veya marka logosu olup olmadığına mutlaka dikkat edin. Ayrıca sunulan garanti süresi de ürünün güvenilir olduğuna bir işarettir. Bunun yanı sıra alacağınız parçanın mutlaka aracınıza uygun olduğuna dikkat edin. Örneğin Chery Tiggo yedek parça ile Chery Alia yedek parça aynı olmayacaktır. Bundan dolayı parçalarının birbirine uygun olması da beklenemez. 

Orijinal parçaların pahalı olması birtakım sürücüleri yan sanayi ve muadil ürünlere yönlendiriyor. Bu noktada yine yapacağınız seçim büyük önem taşır. Çünkü sırf ucuz diye kalitesiz olabilen Asya malı ürünlere yönelmeniz, aracınızın performansına zarar verebilir. Bundan dolayı olabildiğince bilinen markaları tercih etmelisiniz. Parça Ofisi bu konuda sürücüler için büyük bir şans diyebiliriz. Çünkü Bosch, Delphi, Valeo gibi pek çok markaya ait ürünlerin yanı sıra kaliteli Çin ve Kore muadilleri de web sitede yer alıyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr