Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’nın bir köşesinde deniz keyfi, diğer köşesinde 5 metre karla mücadele

ANTALYA’NIN YAYLA KESİMLERİNDE KARLA MÜCADELE EDİLİRKEN, SAHİLLERDE İSE TATİLCİLER DENİZ KEYFİ YAŞIYOR.

Antalya’nın bir köşesinde deniz keyfi, diğer köşesinde 5 metre karla mücadele
24 Nisan 2018 - 16:30

Antalya’nın yayla kesimlerinde karla mücadele edilirken, sahillerde ise tatilciler deniz keyfi yaşıyor.

Hava sıcaklığının 25 derece ölçüldüğü Antalya kent merkezinde yaz aylarını aratmayan görüntülere sahne oluyor. Nem oranının yüzde 80’lere kadar çıkmasıyla yerli vatandaşlar ile tatilciler, restorasyon nedeniyle bir bölümü kapalı olan ünlü Konyaaltı Sahili’nin açık kısımlarına akın ederek güneşin ve denizin tadını çıkardı. Bol bol güneşlenen tatilciler, miniklere de erken deniz keyfi yaşattı.

5 metre karla mücadele

Kent merkezinde yazdan kalma görüntüler yaşanırken, Antalya’ya 2 saat uzaklıktaki Gündoğmuş ilçesinin Söbüçimen yaylasında kış yaşanıyor. Gündoğmuş ilçesini 55 yaylaya bağlayan Söbüçimen Yayla yolunda boyu 5 metreyi bulan karlı yollar açılarak Yörüklerin göç zamanına yetiştiriyor. 2 bin rakımlı Gündoğmuş Söbüçimen Yaylası’nın kış aylarında kar nedeniyle ulaşıma kapanan yolunu Büyükşehir Belediyesi açıyor.

“Biz onlara dua edelim, onlar sefa gelsin desin”

Sahilde deniz keyfi yaşayan vatandaşlar ise kent merkezinde olmaktan dolayı şanlı olduklarını dile getirdi. Tatilcilerden Kibar yaşar, “İlahi mi desem ne desem bilemedim. Antalya böyle bir yer işte. Bu sene deniz soğumamış, geçen sene Mayıs’ta bile soğuktu” diye konuşurken, Veysel Çetinkaya da, “Türkiye’nin güzelliklerini yaşayan vatandaşlardan biriyim. Onların karını biz özlüyoruz, buranın denizini onlar özlüyor. Biz onlara dua edelim, onlar da bize sefa gelsin desin” ifadelerini kullandı.

Öte yandan meteorolojiden alınan bilgiye göre, hafta içi ve hafta sonu güneşli havanın devam edeceği, hava sıcaklığının da 3 derece kadar artacağı öğrenildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al