Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

ATSO “Kaleiçi Evi” Açıldı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından tarihi Kaleiçi’nde oluşturulan “Kaleiçi Evi” hizmete açıldı.

ATSO “Kaleiçi Evi” Açıldı
23 Eylül 2017 - 10:24

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından tarihi Kaleiçi’nde oluşturulan “Kaleiçi Evi” hizmete açıldı.

ATSO Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı tarafından tarihi 2 katlı metruk bir evin restore edilmesiyle Antalya’ya kazandırılan “ATSO Kaleiçi Evi”, “Luigi Mayer Gravürleriyle Komşumuz Likya” ve “Hayallerde Kalan Kaleiçi” sergileriyle hizmete açıldı. Açılış törenine, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Almanya’nın Antalya Konsolosu Martin Vetter ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya’ya yeni bir kültür mekanı kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Odanın kent tarihine sahip çıktığını belirten Çetin, “Kaleiçi evimiz sergilere, kültür etkinliklerine ev sahipliği yapacak, iş adamlarının buluşma yeri olacak, Kaleiçi’nin canlanmasına ve turizme katkı yapacaktır. Halihazırda Kaleiçi’nde bakımsızlıktan yıkılmak üzere olan birçok tarihi ev bulunuyor. Ümit ediyoruz ki ATSO evi örnek olacak, birçok kurum ve kuruluş da Kaleiçi’ne gelecektir. İlk aşamada sergi açılışlarını biz yapabiliriz, fakat asıl düşüncemiz, burayı üniversitemizin güzel sanatlar fakültesinin yaşatmasıdır. Genç sanatçılarımızın buraya canlılık getirmesini, Kaleiçi’ne gençlik enerjisi, sanatçı ruhu getirmelerini istiyoruz. Gençler, sanatı Kaleiçi’nin bütün sokaklarına yaymalıdır. Kaleiçi, adeta bir sanat köyü olarak parlamalıdır. Tarihiyle gastronomi zenginliğiyle dünyada konuşulmalıdır” dedi.

Açılışın ardından Vali Karaloğlu, sergileri ve evi gezdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al