Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

AÜ “Çocuk İşçiliği ile Mücadele Eylem Planı” hazırlıyor

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (AÜ) “ANTALYA ÇOCUK İŞÇİLİĞİ İLE MÜCADELE EYLEM PLANI”NI HAZIRLIYOR.

AÜ “Çocuk İşçiliği ile Mücadele Eylem Planı” hazırlıyor
25 Ocak 2018 - 10:48

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) “Antalya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Eylem Planı”nı hazırlıyor.

Akdeniz Üniversitesi Sosyal Politika ve Göç Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Türkiye’nin önemli sorunlarından biri olan çocuk işçiliği ile mücadele eylem planının birinci etabını hazırlayacak. 18 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilen Antalya İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında kabul edilen proje çerçevesinde, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Politika ve Göç Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin Antalya’nın çocuk işçiliği ile mücadele eylem planının 1. etabının hazırlamasına karar verildi.

Çocuk işçiliğinin mevcut panoramasının ortaya koyulacağı birinci etapta, çocuk işçiliği ile mücadele paydasında bulunan tüm kurum ve kuruluşların veri tabanları ve faaliyetleri incelenecek, sivil toplum ve resmi kurum temsilcileri ve yetkililerle yapılacak görüşmelerde çocuk işçiliğinin Antalya’ya özgü boyutlarının ortaya çıkarılması ve çocuk işçiliği ile alternatif mücadele stratejilerinin olgunlaştırılmasına çalışılacak. Projenin ikinci etabında ise çalışan çocukların tespiti, ihtiyaç analizleri, oryantasyon programlarının başlatılması ve projenin ilk etabında belirlenen stratejilerin hayata geçirilmesi planlanmakta.

Sosyal Politika ve Göç Araştırmaları Merkezi, Sosyal Politika Masasından Sorumlu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mete Kaan Namal tarafından yürütülen projede, Akdeniz Üniversitesi’nden Prof. Dr. Muhammed Karataş, Doç. Dr. Rabia Çizel, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Koçancı, Yrd. Doç. Dr. Beyhan Aksoy, Yrd. Doç. Dr. Şerife Durmaz, Yrd. Doç. Dr. Türkan Yılmaz ve Araştırma Görevlisi Ebru Başgül yer alıyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr