Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Başkan Uysal, Mehmetçiklerle telefonda görüştü

MURATPAŞA BELEDİYESİ, 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103’ÜNCÜ YIL DÖNÜMÜ’NDE ANTALYA’NIN İLK BİGBAND GENÇLİK ORKESTRASI, TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ (TEMAD) KOROSU, SARIZEYBEK KORUSU, MURATPAŞA BELEDİYESİ AL YAZMA KADIN KORUSU’YLA AYNI SAHNEDE BULUŞTU.

Başkan Uysal, Mehmetçiklerle telefonda görüştü
19 Mart 2018 - 12:50

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin Yıl Dönümü dolayısıyla düzenlenen konserde Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerle telefonla görüştü. Başkan Uysal, görüştüğü asker Hakan Duran’ın “Gelecek kuşaklarımızı sanatla, ince bir bakış açısıyla büyütebilirsek daha uygar ve medeni bir millet haline gelebiliriz. Şu an yürüttüğümüz savaş ve fedakarlıklarımız buna katkı sağlarsa ne mutlu bize” dediğini aktardı.

Muratpaşa Belediyesi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü Yıl Dönümü’nde Antalya’nın ilk BigBand Gençlik Orkestrası, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Korosu, Sarızeybek Korusu, Muratpaşa Belediyesi Al Yazma Kadın Korusu’yla aynı sahnede buluştu.

Orkestra şefliğini Furkan Üstündağ, koro şefliklerini Ahmet Ülkü, Özcan Demir ve Gizem Pehlivan’ın yaptığı konserde Ümit Burak Tekinay, Burcu Söylemez, Füsun Sovuksu’nun solist olarak yer aldı. Konserin konuk sanatçısı ise Sümer Ezgü oldu.

Orkestra üniformayla çıktı

Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda düzenlenen konserde, Çanakkale Savaşı için özel bir dekor kuruldu. Dekorla Türkiye tarihinin en önemli zaferi ve tarihte dönüm noktası olarak kabul edilen 18 Mart Çanakkale Zaferi anlatılırken BigBand Gençlik Orkestrası üyeleri de 1915’in asker üniformasıyla sahneye çıktı.

Çanakkale’de ulus olmanın temeli atıldı

Başkan Uysal, konser öncesi yaptığı konuşmada Çanakkale Savaşı’nda bugün Misak-ı Milli sınırlarında bulunan herkesin alın teriyle uluslaşma sürecinin temelinin atıldığını söyledi. Başkan Uysal, “Çok güç şartlarda da olsa savaşa kazanabileceğimizi kanıtını ortaya koyduk. Ve hepsinden daha önemlisi Çanakkale Savaşı’nda büyük bir önder kazandık. Yarbay olarak girip Paşa olarak çıkan, Anafartalar komutanı olarak Çanakkale Savaşı’ndan çıkan Gazi Mustafa Kemal Paşa’yı kazandık” diye konuştu.

Şehit babasına sarıldı

Başkan Uysal’ın konuşmasının ardından ‘Karahisar Kalesi’ türküsüyle başlayan konserde konuk sanatçı Sümer Ezgü ‘Anadolu’dan Geldik’ parçasını salonu dolduran yüzlerce Muratpaşa sakiniyle birlikte söyledi. Alkışlar üzerine ikinci kez sahneye çıkan Ezgü, ‘Ayrılık’ parçasını seslendirirken izleyiciler arasında bulunan şehit babası Şaban Uçar’ın yanına gitti. Uçar’ı ayağa kaldırıp bir süre daha şarkıyı okuyan Ezgü, Dağ 2 filminde rol alan ve 2016 Eylül’ünde Hakkari’nin Çukurca ilçesinde şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Yunus Emre Uçar’ın babasına uzun süre sarıldı.

Mehmetçiklerle telefonda görüştü

Gecede ayrıca Başkan Uysal, Afrin merkezinin kontrol altına alındığı Zeytin Dalı Harekatı’nda yer alan askerle telefonla görüştü. Başkan Uysal, telefonda görüştüğü asker Hakan Duran’ın “Gelecek kuşaklarımızı sanatla, ince bir bakış açısıyla büyütebilirsek daha uygar ve medeni bir millet haline gelebiliriz. Şu an yürüttüğümüz savaş ve fedakarlıklarımız buna katkı sağlarsa ne mutlu bize” dediğini aktardı.

Gece hep birlikte İzmir Marşı’nın seslendirilmesiyle sona ererken Başkan Uysal, konuk sanatçı Ezgü ve Şehit Babası Salih Uçar’a çiçek vererek katılımları dolayısıyla teşekkür etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat