Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Başkan Yücel, vatandaşlara kentsel dönüşümü anlattı

ALANYA BELEDİYE BAŞKANI ADEM MURAT YÜCEL, CUMHURİYET MAHALLESİ’NDE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELEREK UYGULANACAK OLAN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİ ANLATTI.

Başkan Yücel, vatandaşlara kentsel dönüşümü anlattı
24 Ocak 2018 - 13:49
banner

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Cumhuriyet Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek uygulanacak olan kentsel dönüşüm projesini anlattı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Cumhuriyet Mahallesi’nde yoğun bir katılımın gerçekleştiği toplantıda vatandaşlarla bir araya geldi. Alanya Sanayisi ve Milli Egemenlik Stadyumu arasında kalan 44 hektarlık bölgede uygulanacak kentsel dönüşüm projesinde sürecin nasıl işleyeceği mahalle sakinlerine tüm yönleriyle anlatıldı. Alanya Endüstri Meslek Lisesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen bilgilendirme toplantısına Başkan Yücel’in yanısıra Alanya Belediyesi Plan Proje Müdürlüğü’ne bağlı teknik personel, Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Musa Akın, oda başkanları ve yaklaşık bin vatandaş katıldı.

Yücel: “sizlere daha yaşanılabilir bir alan sunacağız”

Cumhuriyet Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Yücel, önceliğin mahalle sakinlerinin refahı olduğunu söyledi. Yücel, “Kentsel dönüşüm projemizle birlikte Cumhuriyet Mahallemiz yeni bir çehreye kavuşacak. Bölge sakinlerimize daha yaşanılabilir bir alan sunacağız. Bu projede önceliğimiz mahalle sakinlerimizin refahı. Bugünkü toplantımızın ana amacı da siz mahalle sakinlerimizin kafasındaki soru işaretlerini gidermek. Bugünden sonrada teknik ekibimiz sizlerle bir araya gelerek projemizle ilgili sürekli iletişim sağlayacak. Uygulayacağımız kentsel dönüşüm projemizle hem Cumhuriyet Mahallesi hem de Alanyamız kazanacak.”

“Önceliğimiz mahalle sakinleriyle mutabakat sağlamak”

Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürü İlker Şenkal, mahalle sakinlerinden gelen soruları yanıtlarken önceliklerinin mutabakat sağlamak olduğunu söyledi. Şenkal, “Sizlerle uzlaşmak için 1 yıllık süreç belirledik. Sorunları ve endişeleri olan vatandaşlarımız olacaktır. Bunun için sizlerle sık sık bir araya geleceğiz. Projemizdeki önceliğimiz sizlerle mutabakat sağlamak. Projemizin hayata geçmesi için zaten 3’te 2 çoğunluğu sağlamalıyız. Başkanımız bu projeye çok büyük önem veriyor. Bunun birincil nedeni de siz vatandaşlarımızın refah seviyesini arttırmak.”

Alanya Endüstri Meslek Lisesi’nde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı, vatandaşlardan gelen soruların yanıtlanmasıyla birlikte sona erdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -