Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Vali Karaloğlu’ndan kurum amirlerine karne notu

ANTALYA’DA 2018 YILININ İLK İL KOORDİNASYON TOPLANTISI ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. YATIRIM FAALİYETLERİNİN ELE ALINDIĞI TOPLANTIDA, ANTALYA’NIN 2017’İ TOPLAM YATIRIM MİKTARI 17 MİLYAR 555 MİLYON 221 BİN 212 LİRA OLARAK AÇIKLANIRKEN, VALİ KARALOĞLU, PROJELER İÇİN KURUMLARA ÇIKARTILAN ÖDENEKLERİN YIL BİTMESİNE KARŞIN HİÇ KULLANMAYAN YA DA AZ KULLANAN KURUM AMİRLERİNE ‘’ KARNEN SIFIR GÖZÜKÜYOR’, ‘SINIFTA KALDIN YAVRUM, OTUR’ DİYEREK GÖNDERMELER YAPTI.

Vali Karaloğlu’ndan kurum amirlerine karne notu
24 Ocak 2018 - 14:38

Antalya’da 2018 yılının ilk İl Koordinasyon Toplantısı Vali Münir Karaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Yatırım faaliyetlerinin ele alındığı toplantıda, Antalya’nın 2017’i toplam yatırım miktarı 17 milyar 555 milyon 221 bin 212 lira olarak açıklanırken, Vali Karaloğlu, projeler için kurumlara çıkartılan ödeneklerin yıl bitmesine karşın hiç kullanmayan ya da az kullanan kurum amirlerine “Karnen sıfır gözüküyor”, “Sınıfta kaldın yavrum, otur” diyerek göndermeler yaptı.

Antalya’da 2018 yılının ilk İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Münir Karaloğlu başkanlığında ilçe kaymakamları, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş müdürlerinin katılımıyla Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıda, 2017 yılında yatırımcı kuruluşlar ve mahalli idareler tarafından 855 adet yatırım projesi yürütüldüğü açıklandı. Projelerden 406’nın bittiği de belirtilirken, 366 projenin halen devam ettiği, 29 projenin ihale aşamasında olduğu ve 54 projeye ise henüz başlanılmadı bildirildi. Tüm projelerin toplam maliyeti 17 milyar 555 milyon 221 bin 212 lira açıklanırken, devlet tarafından yatırımlar için 3 milyar 771 milyon 366 bin 68 lira ödenek çıkartıldığı ancak harcamanın 2 milyar 849 milyon 419 bin 867 lira olduğu kaydedildi. Tüm projelerdeki parasal gerçekleşme oranı yüzde 75,6 olarak kaydedilirken, bunların yüzde 81,3’ünü yatırımcı kuruluşlar, yüzde 63’ünü ise mahalli idareler gerçekleştirdi.

En çok yatırım ulaşım sektörüne

Toplantıda, 2017 projeleri için çıkartılan ödeneğin sektörlere göre dağılımı da paylaşıldı. 3 milyar 771 milyon 336 bin 68 liralık ödenekte, 1 milyar 39 milyonla ulaşım sektörü başı çekerken, diğer kamu hizmetleri 1,28 milyar, eğitim 422 milyon, tarım 265 milyon, turizm 152 milyon, sağlık 152 milyon, enerji 122 milyon ve konut 1,5 milyon lira olarak dağılım gösterdi.

2018’de sağlık atağı

Toplantıda ayrıca, şehir merkezi ile ilçelerde 2018 yatırım planlamasında yer alan ve alınması planlanan yeni hastane yapımının detayları görüşüldü. Buna göre, bin yataklı Antalya Şehir Hastanesi, Kepez ilçesine 2018 yatırım programında yer alan 300 yataklı Aksu Devlet Hastanesi, 21 Şubat’ta ihaleye çıkacak olan Demre Devlet Hastanesi, Kumluca’daki Devlet Hastanesine 50 yataklı ek bina, Gündoğmuş ilçesine E3 tipi entegre 10 yataklı ek bina, 400 yataklı Alanya Devlet Hastanesi, 150 yataklı Konyaaltı Devlet Hastanesi, Döşemealtı ilçesine 100 yataklı Devlet Hastanesi ve son olarak Atatürk Devlet Hastanesi’nin tamamen yıkılıp yerine 300 yataklı yeni bir hastane yapılması planlanıyor.

Beş kurum sıfır çekti

Beş kurum ise 2017’de sıfır çekti. Sıfır çeken kurumlar ise Kredi Yurtlar Kurumu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü ile Batı Akdeniz Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü Müdürlüğü oldu. Belediyelerden ise İbradı Belediye Başkanlığı sıfır çekti.

Karaloğlu: “Burhannettin sınıfta kaldın yavrum, otur”

2017 yılı yatırım raporunu inceleyen Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise, yatırım projeleri için kurumlara çıkartılan ödeneklerin yıl bitmesine yatırım harcama oranlarının düşüklüğü ile ihale süreçlerinin uzamasına tepki gösterdi. Vali Karaloğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilisini dinledikten sonra, “Karne çok kötü sıfır gözüküyor” dedi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu’nu dinledikten sonra ise “Burhanettin sınıfta kaldın, yüzde 41 otur bakayım” dedi. İl Jandarma Komutanlığı’nın notunun da iyi olmadığını belirten Karaloğlu, BATEM Müdürü Abdullah Ünlü’ye de “Sıfır çekmişsin” dedi. Vali Karaloğlu, yatırım harcamalarını yüzde 100 ve yüzde 90’ın üzerinde tamamlayan Karayolları, DSİ, Ulaştırma, Orman, Meteoroloji gibi diğer kamu kurumlarının yöneticilerine de teşekkür etti.

Ödeneği yıl bitmeden proje için tamamen kullanan kurumlara ise teşekkür eden Karaloğlu, yaz aylarında kentte inşaat yasağı olduğuna dikkat çekerek ihale işlemlerinin Ocak ve Şubat aylarında gerçekleştirilmesi yönünde talimatlar verdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - Kayseri Web tasarım - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr -ikinci el telefon -

    ikinci el telefon - takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - instagram takipçi satın al