Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Batı Akdenizli ihracatçılar Vietnam’dan umutlu döndü

BATI AKDENİZ TARIM VE GIDA KÜMESİ, BÖLGENİN İHRACATINI ARTIRMAK, ALTERNATİF PAZARLAR OLUŞTURMAK İÇİN VİETNAM’A GİTTİ. URGE PROJESİ KAPSAMINDA 10-15 MART TARİHLERİ ARASINDA VİETNAM’DA ETKİLİ ÇALIŞMALAR YAPAN KÜME, ANTALYA’YA UMUTLU DÖNDÜ.

Batı Akdenizli ihracatçılar Vietnam’dan umutlu döndü
16 Mart 2018 - 11:42

URGE Projesi kapsamında Vietnam’a giden Batı Akdeniz Tarım ve Gıda Kümesi, yoğun görüşme trafiğinin ardından Antalya’ya umutlu döndü.

Batı Akdeniz Tarım ve Gıda Kümesi, bölgenin ihracatını artırmak, alternatif pazarlar oluşturmak için Vietnam’a gitti. URGE Projesi kapsamında 10-15 Mart tarihleri arasında Vietnam’da etkili çalışmalar yapan Küme, Antalya’ya umutlu döndü. Küme üyeleri, Vietnam’da ülkenin en büyük süpermarket zincirlerinin yöneticilerini ziyaret edip, görüşmeler gerçekleştirdi. Meyve sebze halinde incelemeler yapıp, Vietnamlı ithalatçılar ile iş görüşmeleri yaptı.

Batı Akdeniz Tarım ve Gıda Kümesi, Vietnam’ın en önemli süpermarketleri ve en büyük tedarikçileri ile görüşmeler gerçekleştirdikten sonra meyve sebze haline giderek, ülkede tüketilen meyve ve sebzeler hakkında inceleme yaptı. Tarım ve gıda ürünleri ithalatı yapan firmaları da ziyaret eden heyet üyeleri, özellikle gübre alanında iş bağlantıları kurdu.

Vietnam programının bir günü B2B iş görüşmelerine ayrıldı. Vietnamlı yaklaşık 50 tedarikçi ve ithalatçı, Batı Akdeniz Tarım ve Gıda Kümesi üyelerine ve ürünlerine büyük ilgi gösterdi. İş görüşmelerinde olumlu sonuçlar alınırken, Vietnam’a yaş meyve sebze ürünlerinin ihraç edilebilmesi için iki ülke arasındaki gerekli anlaşmaların en kısa zamanda imzalanması talebi oluştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

    takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat