Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Beğişliler 18’inci Geleneksel Piknik ve Pilav Şenliği

ANTALYA’NIN KORKUTELİ İLÇESİ’NE BAĞLI BEĞİŞLİLER VE DATKÖYLÜLER KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİNİN BİRLİKTE DÜZENLEYECEĞİ 18’İNCİ PİLAV ŞENLİĞİ BEĞİŞ YAYLASINDA GERÇEKLEŞTİ.

Beğişliler 18’inci Geleneksel Piknik ve Pilav Şenliği
14 Mayıs 2018 - 10:28
banner

Antalya’nın Korkuteli ilçesi’ne bağlı Beğişliler ve Datköylüler Kültür ve Dayanışma Derneğinin birlikte düzenleyeceği 18’inci Pilav şenliği Beğiş yaylasında gerçekleşti.

Beğişliler ve Datköylüler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Beğiş yaylasında düzenlenen şenlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Beğişliler ve Tatköylüler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hidayet Özdemir, “Beğiş yaylasında pilav şenliği adı altında bir araya geldik. Amacımız birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmek, tanışmak, kaynaşmak, akrabalık bağlarımızı canlı tutmaktır. Şenlik geleneğini, toprak sevgisini, komşu ve akraba bağlılığını bu türlü sosyal kültürel etkinliklerle gelecek nesillerimize aşılamaktır. Denek olarak kültür değerlerimizi kaybetmemek için çaba harcıyoruz” dedi.

Şenlikte vatandaşlara pilav üstü kavurma ve ayran ikram edildi.

Şenlik kapsamında, Halat çekme, sandalye kapma ve tahta kaşıkla yumurta taşıma, Değnekle yürüme yarışı, çuval yarışı gibi çeşitli yarışmalar düzenlendi.

Şenlik ağalığına çıkan Hüseyin Gündüz, 7 bin TL ile 18’inci Beğiş yaylası Şenlik ağası seçildi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Marshall Kulaklık Nedir?
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın Pantolon Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erkek Eşofman Takımı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erkek Bebek Takım
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kumlama Nasıl Yapılır?
ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -lohusam lohusa giyim -islami sözlükantalya rent a carinstagram aylık oto beğeni en yakın lastikçiantalya rent a car

Lohusam lohusa giyim