Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Büyükşehir Meclisinde Türel’den ABD’nin Kudüs kararına tepki

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL, ABD BAŞKANI DONALD TRUMP’UN KUDÜS’Ü İSRAİL’İN BAŞKENTİ OLARAK TANIMASI KARARINA TEPKİ GÖSTERDİ. BAŞKAN TÜREL, “ABD’NİN KARARINI TANIMIYOR VE KINIYORUZ, ABD’NİN BU YANLIŞTAN DÖNECEĞİNİ UMUT EDİYORUZ” DEDİ.

Büyükşehir Meclisinde Türel’den ABD’nin Kudüs kararına tepki
11 Aralık 2017 - 16:22

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ABD Başkanı Donald Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak açıklaması ve büyükelçiliklerini Tel Aviv’den Kudüse taşıma kararını tanımayıp kınadıklarını belirterek, “İslam alemini yaralayan kararlar bir ateş topuna dönerse dünya çok büyük şeyle karşı karşıya kalır. ABD’nin bu yanlıştan döneceğini umut ediyoruz.“dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Başkanlığı’nda Belediye Meclis Salonu’na gerçekleştirildi.

Okunan önergelerin oy çokluğuyla gündeme eklenmesinin ardından, meclis 154 maddelik gündemle açıldı. Gündem dışı söz alan AK Parti Grup Sözcüsü Bahattin Bayraktar, Mısır’da Cuma namazı sırasında yapılan saldırıyı değerlendirdi.

Bayraktar, saldırıyı ABD’nin yapmış olabileceğini ileri sürerek ABD’nin dünyayla dalga geçtiğini ifade etti.

ABD’nin Kudüs kararını da eleştiren Bayraktar, “Dünyayı zindana çeviren bir devletin başkanı talihsiz bir açıklamaya da imza atmıştır. Kudüs Müslümanların başkentidir. ABD başkanının açıklaması Müslümanları bağlamaz. Nerede bir mazlum varsa başına çöküp dünyayla adeta dalga geçiyorlar. Kudüs ile ilgili aldıkları karar inşallah onların boğulmasına vesile olacaktır. Kudüs Allah’ın koruması altındadır” diye konuştu.

MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli, Türkiye’nin en büyük güneş enerji santrallerini Alanya’ya kazandırması nedeniyle Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür etti. Senirli, Konyaaltı Belediye Başkanı CHP’li Muhittin Böcek’in de kitap fuarına atıfta bulunarak iyi bir etkinlik düzenlediklerini belirterek tebrik etti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudus’ü İsrail’in başkenti olarak kabul ettiği yönündeki açıklamasına değerlendiren Türel, bu kararı sert bir dille eleştirdi.

Kararı kınadıklarını ve tanımadıklarını kaydeden Başkan Türel, “Üç semavi dinin merkezi olan Kudüs adeta ateşle karşı karşıya bırakılmış cehennemin kapıları ABD başkanının kararıyla aralanmıştır. Bu kararı kınıyoruz. Bu yanlıştan dönülecektir. Kudüs Müslümanlığın ilk kıblesidir. Bizim inancımızda önemli bir yeri vardır. Bu gibi hususlar ve bu gibi İslam alemini yaralayan kararlar bir ateş topuna dönerse dünya çok büyük şeyle karşı karşıya kalır. ABD’nin bu yanlıştan döneceğini umut ediyoruz.”

Gündem dışı konuşmaların ardından 5-27 arası maddelerin birlikte oylanması ve komisyon raporu doğrultusunda kabulü oylamaya sunuldu. 5 ve 27 dahil sıralı maddeler oy çokluğuyla kabul edildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al