Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Demir bariyerlerin havada uçuştuğu arsa ihalesinde yine arbede yaşandı

ANTALYA’DA ERMENEK MAHALLESİ’NDEKİ MÜLKİYET KARGAŞASINI GİDERMEK İÇİN MURATPAŞA BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILAN 7. İHALEDE, VATANDAŞLAR İLE POLİS VE ZABITA GÖREVLİLERİ ARASINDA SABAH SAATLERİNDE YAŞANAN OLAYLARDA DEMİR BARİYERLER HAVADA UÇUŞMUŞTU. OLAYLARIN YATIŞMASININ ARDINDAN TEKRAR YAŞANAN OLAYDA ARBEDE YAŞANDI.

Demir bariyerlerin havada uçuştuğu arsa ihalesinde yine arbede yaşandı
11 Aralık 2017 - 16:57

Antalya’da Ermenek Mahallesi’ndeki mülkiyet kargaşasını gidermek için Muratpaşa Belediyesi tarafından yapılan 7. ihalede, vatandaşlar ile polis ve zabıta görevlileri arasında sabah saatlerinde yaşanan olaylarda demir bariyerler havada uçuşmuştu. Olayların yatışmasının ardından yaşanan tartışmalar yine arbedeye dönüştü.

Muratpaşa Belediyesi, Antalya’nın Ermenek Mahallesi’nde bazı arsaları, arazi ve parselleri çeşitli turlar halinde, her turda çok sayıda ihale olacak şekilde açık teklif usulüyle satışa çıkardı. Bugün gerçekleşen yedinci tur ihalesinde, 110 arsanın ihalesi için sabah erken saatlerinde Muratpaşa Belediyesi Değirmenönü Kültür Merkezi önüne gelen mahalleliler uzun kuyruklar oluşturdu. Üzerinde gecekondu, bahçe, sera ve az sayıda ticari alan bulunan arazilerin ihalesinde arbede yaşandı. Ermenek sakini vatandaşlar, arazi için ihaleye dışarıdan giren vatandaşlar olduğunu iddia ederek, zabıta ekiplerine ve polise tepki gösterdi.

Sabah saatlerinde yaşanan kargaşa sırasında bazı vatandaşlar duruma tepki göstermiş ve çıkan olaylarda alanda güvenlik amacıyla bulunan demir bariyerler polis ve güvenlik güçlerinin üzerine atılmıştı. İhaleye gelen vatandaşlardan bir kadın, demir bariyeri kaldırarak polislerin üzerine atarken, bir başka vatandaş ise, demir bariyerleri aşarak polislere tepki verdiği esnada, ekipler şahsa biber gazıyla müdahale etmişti. Yaşanan arbedenin ardından olaylar yatışırken, bir süre sonra vatandaşlar arasında yine tartışma yaşandı. Tartışma esnasında kadınlar ve erkekler birbirlerine yumruklar savurdu.

Öte yandan, ihale salonundan çıkan bir vatandaş ise, küfürler savurarak alandan çıkarken, daha sonra vatandaşların arasına gelerek bir başka vatandaşla kavga etti. Polis ekipleri, olayları büyümeden engellerken, 110 arsanın ihalesi tamamlanana kadar arsa ihalesi devam edecek.

İhalenin olduğu alanda bariyerlerin arkasında bulunan vatandaşlar sıralarının gelmesini bekliyorlar. Polis, zabıta ve güvenlik görevlileri olası bir kavga durumuna karşı hazır olarak bekletiliyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al