Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Çamaşır Makinesi Pompa Filtresinin Açılmaması ve Çözümü

Çamaşır Makinesi Pompa Filtresinin Açılmaması ve Çözümü
19 Ağustos 2020 - 21:39
banner

Çamaşır Makinesi Pompa Filtresinin Açılmaması ve Çözümü

Her evde muhakkak bulunan elektronik ev teknolojilerinin en başında tabii ki çamaşır makineleri geliyor. Her evin en temel gereksinimlerinden birisi konumunda bulunan çamaşır makineleri, her türlü tekstil ve kumaş ürününün hızlı, kaliteli ve pratik bir şekilde yıkanması hususunda bir kolaylık sağlıyor. Bu nedenle modern toplum yaşantısında önemli bir yeri bulunan çamaşır makinelerinin her bir teknik parçası fonksiyonu ve çalışma prensibinde önemli bir rol üstlenir. Bu çerçevede Küçükyalı Arçelik Servisi merkezimize yoğun talep oluşturan çamaşır makinesi pompa filtresi sorunları da mutlaka ciddiye alınması gereken sorunlardan birisidir. Çamaşır makinelerinde su tahliyesinin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasında birden fazla parça görev alır. Bu parçalardan birisi de çamaşır makinesi pompa filtresidir. Eğer pompa filtresi açılmıyor ise mutlaka gerekli olan kontrol ve onarımının sağlanması gerekir.

Çamaşır Makinesi Pompa Filtresi Açılmama Nedenleri

Çamaşır makinenizin pompa filtresinde tıkanıklık olduğundan şüphe duyuyor ya da eminseniz mutlaka pompa filtresini temizlemelisiniz. Hatta periyodik çamaşır makinesi temizliği ve bakımı sırasında da mutlaka pompa filtresini açarak, içini temizlemeniz gerekir. Çamaşır makinenizin pompa filtresini temizlemek istediğinizde filtre yerinden çıkmıyor ise bir sebeple sıkışmış anlamına gelmektedir. Çünkü bu parçanın kolayca yerinden çıkması gerekir. Filtrede meydana gelen bir tıkanıklık, yerinden çıkmasına engel teşkil edebilir. Özellikle makinede yıkanan çamaşırlardan düşen yabancı cisimlerin burada tutulması amacını taşıyan bu parça söz konusu parçaların birikmesine bağlı tıkandığında bu şekilde açılmayacak vaziyette tıkanabilir. Maltepe Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz bu işlem sürecinde mutlaka titiz bir şekilde hareket etmeniz konusunda uyarıda bulunmaktadır.

Sıkışmış Çamaşır Makinesi Pompa Filtresi Çıkartma

Çamaşır makinenizin pompa filtresi tıkanmış ve tıkanmaya neden olan cismin filtrenin de yerinden çıkmasına engel teşkil ediyor ise filtreye erişim için farklı yolların kullanılması gerekiyor. Bu çerçevede çamaşır makinesi teknolojisi ve teknik parçaları konusunda bilgiye sahip değil ve yanı sıra uygun teknik ekipman altyapısına sahip değilseniz mutlaka bu soruna müdahale için Pendik Arçelik Servisi uzman teknikerlerimizden destek almalısınız. Sıkışan pompa filtresini çıkarmak üzere makineniz geri yönde yatırılır. Burada alt kısmında yer alan pompa motoruna erişim sağlanarak, makinenizin kazanından pompa filtresine giren su tahliye hortumu yerinden sökülür. Bu şekilde pompa filtresindeki sıkışmaya mahal veren yabancı cisme erişilerek, yerinden çıkartılabilir.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yüksek Bel Pantolon
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Rekabet Hukuku
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Caner Erdeniz Kimdir?
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dokuma Park’ta yaz eğlencesi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Rotring 500 Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kütük Masa

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co