Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Değerlerinden Taviz Vermeden Dünyayı Keşfet!

Değerlerinden Taviz Vermeden Dünyayı Keşfet!
14 Haziran 2018 - 20:08
banner

Değerlerinden Taviz Vermeden Dünyayı Keşfet!

Turizm sezonu açılmak üzere. Bütün bir yıl boyunca çabalayan insanlar kısa bir süreliğine de olsa stresten uzak, sakin ve huzurlu bir tatilin hayalini kurmaya başladı. Binlerce farklı kültüre ev sahipliği yapan yer kürede sayısız tatil seçeneği bulunmakta. Bunlardan bir tanesi de İslami Turizm. Özellikle Müslüman ülkelerde giderek yaygınlaşan bir tatil anlayışı olan helal turizm, istatistiklere bakılacak olursa son yıllarda muhafazakar kesim tarafından en çok tercih edilen konaklama seçeneği halini aldı. Dünyada dört yüze yakın, ülkemizde ise 150 civarında helal tatil hizmeti veren tesis bulunmaktadır.

Bu tesislerde dini kurallar her şeyden önce geliyor. İnsanların hassasiyetlerine özen gösteriliyor ve hem muhafazakar kesim hem de ailesi ile birlikte özel ve huzurlu bir tatil yapmak isteyen her kesimden insan bu tesisleri tercih ediyor. Helal turizm sertifikası olan otellerde alkol satışı kesinlikle yasak. Aynı zamanda restoranlarda bulunan yiyecek ve içeceklerin tamamı İslami kurallar gereğince hazırlanıyor ve konuklara sunuluyor. İbadet etmek isteyen misafirler, kadınlar ve erkekler için ayrı alanlarda inşa edilmiş mescitlere gidiyorlar.

En güzel İslami oteller çoğu zaman kadınlar için özel sahiller bulunduruyorlar. Bu sahillerde çalışan personel de tamamen kadınlardan oluşuyor. Muhafazakar kadınlar burada diledikleri gibi güneşlenerek denize giriyor ve akıllarında hiçbir soru işareti kalmadan tatillerinin keyfini çıkarıyorlar. Aynı zamanda hem lüks otellerde hem de her bütçe için farklı oda seçenekleri bulunan otellerde çocuklar için de özel eğlence programları bulunuyor.

Müslüman Ülkelerde Helal Turizm

  • Gelin bu otellerden birkaç tanesinin bazı özelliklerine yakından bakalım. Dünyanın en güzel İslami tesislerinden bir tanesi Bahreyn’de bulunan, çeşitli villaların oluşturduğu Al Areen Palace. Her villası, havuzları, banyoları, spaları ve saunaları ayrı ayrı temalara sahip. Bin bir gece masallarında yaşamanın keyfine, değerlerine sahip çıkarak kavuşmak isteyen Müslümanların en çok tercih ettikleri otellerden bir tanesi Al Areen. Bahreyn’in kendine özgü doğasını görmek için düzenlenen turlar da namaz saatlerine göre düzenleniyor. Dünyanın en lüks otellerinden bir tanesi olan bu tesiste odalar dört yüz metre kare. Hatta bazı özel havuzlu odalar yedi yüz metre kareden daha geniş.

 

  • Helal özellikleri bulunan bir diğer güzel otel, Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Officers Club & Hotel. Modern mimarisi ile ilk bakışta insanı kendisine hayran bırakan otelin en güzel yanı hiç şüphe yok ki bahçesi. Tesisin ortak kullanıma açık olan yemyeşil bahçesi adeta bir ormanı andırıyor. Otel sınırları içerisinde dünyanın çeşitli habitatlarından getirilmiş ve buraya uyum sağlamış yüzlerce farklı türde bitki bulunuyor. Otelde bulunan tüm yiyecekler İslami şartlara uygun. Ayrıca kadınlara özel spor salonları ve kapalı yüzme havuzları da bulunuyor.

 

  • Sadece İslami turizmin değil, belki de dünyanın en güzel otellerinden bir tanesi de Katar’da bulunan Banana Island Resort. Doha kıyılarından kısa bir mesafe uzaklıkta bulunan muz şeklindeki bir adanın tamamını kaplayan otel, dünyanın en güzel manzaralarından birine sahip. Çağa uygun dokusu ile konuklarına konforlu bir keyif sunan tesiste bulunan tüm yiyecekler helal. Bir ada olmasının en önemli avantajlarından bir tanesi de oldukça güvenli olan kadınlara özel sahili. Türk hamamı, spor salonları, sauna, buhar banyosu, masaj gibi hizmetlerde de yine kadınlara özel tarifeler bulunmakta. Ayrıca dev tesiste birçok eğlence imkanı da bulunuyor. Çocuklar için oyun parkları, özel etkinlikler ve çocuk havuzu da düşünülmüş.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co