Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Demre’de tekne faciası: 9 ölü

DEMRE İLÇESİ AÇIKLARINDA, İÇİNDE YASADIŞI YOLLARDAN YUNANİSTAN’IN MEİS ADASINA, ORADAN DA DEĞİŞİK AVRUPA ÜLKELERİNE GEÇMEK İSTEYEN YABANCI UYRUKLU KAÇAK GÖÇMENLERİN BULUNDUĞU SÜRAT TEKNESİ BATTI. OLAYDA, 1’İ KADIN, 6’SI ÇOCUK 9 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİ SUDAN ÇIKARILIRKEN, 1’İ KADIN 5 KİŞİ DE KURTARILDI.

Demre’de tekne faciası: 9 ölü
03 Haziran 2018 - 17:12
banner

Antalya’nın Demre ilçesi açıklarında içinde kaçak göçmenlerin bulunduğu sürat teknesi battı. Olayda hayatını kaybeden 1’i kadın, 6’sı çocuk 9 kişinin cansız bedeni sudan çıkarılırken, 1’i kadın 6 kişi de sağ olarak kurtarıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, saat 02.22’de Demre ilçesi Kekova Geyikova Adası’nın 2,5 deniz mili güneybatısında içerisinde bir grup düzensiz göçmen bulunan sürat teknesinin tehlikede olduğu veya batmış olabileceği bilgisinin alınması üzerine Sahil Güvenliğe ait bir korvet, 4 bot, bir uçak ve bir helikopter bölgeye sevk edildi. Sahil Güvenlik ekipleri tarafından havadan yapılan incelemede tespit edilen 3 erkek ve 1 kadın hemen kurtarıldı. Bölgeye yakın seyreden balıkçı teknesi tarafından da 1 erkek kurtarıldı. Denize düşerek kaybolan son mülteci de Sahil Güvenlik ekiplerinin çalışması sonucunda sağ olarak bulunarak Demre Devlet Hastanesine götürüldü. Hayatını kaybeden 1’i kadın, 6’sı çocuk 9 kişinin cansız bedenleri ise sudan çıkarıldı.

Sağ kurtarılan göçmenler Kekova’ya getirilerek sağlık ekiplerine teslim edildi. Suriyeli olduğu belirtilen kaçaklar Giyas Vahod (24), Mahmut Alus (30), İdris Raşit (38), Ahmet Şerif (34), Zeynep Osman (33) ve Mahmut Zeydan (40) hastanede tedavi altına alındı. Tekne faciasında yaşamını yitiren Derin Raşit (13), Dildar Raşit (10), Şiar Raşit (8), Dicvar Raşit (8), Emine Raşit (3), Mehmet Bilal (14), Hüseyin Bilal (45), Elif Bilal (35) ve Zehra Bilal’in (10) cenazeleri ise aynı hastanenin morguna konuldu.

ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlarımız:islami sözlükantalya rent a carinstagram aylık oto beğeni en yakın lastikçiantalya rent a car oyun forumugamer forumoyuncu forumuLeke Kremi