Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Doğaseverler Döşemealtı’ndaki şenlikte buluştu

DÖŞEMEALTI DOĞA SPORLARI KULÜBÜ’NÜN (DÖDOSK), DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ’NİN KATKILARIYLA DÜZENLEDİĞİ 1’NCİ DOĞA ŞENLİKLERİ KIRKGÖZ GÖLÜ’NDEKİ KAMP ALANINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Doğaseverler Döşemealtı’ndaki şenlikte buluştu
07 Mayıs 2018 - 10:26
banner

Döşemealtı Doğa Sporları Kulübü’nün (DÖDOSK), Döşemealtı Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği 1’nci Doğa Şenlikleri Kırkgöz Gölü’ndeki kamp alanında gerçekleştirildi.

Doğaseverlerin çadırlar kurarak oluşturduğu kamp alanında kaya tırmanışı, arama kurtarma tatbikatı, şiir ve müzik dinletisi, konserler ile dağcılık ve doğa sporları sempozyumları düzenlendi. Döşemealtı Gençlik Meclisi üyeleri de Doğa Şenliklerinde geniş katılımla yerlerini aldı.

Dağcılık sempozyumu düzenlendi

Döşemealtı Kaymakamlığı önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunma töreniyle start alan şenliklerin ilk gününde dağcılık konulu sempozyum düzenlendi. Şiir ve müzik dinletisinin yapıldığı şenliğin ikinci gününde ise eğitim verilen katılımcılar kaya tırmanışı yaptı. Tırmanış parkurunda yerlerini alan katılımcılar eğlenceli ve adrenalin yüklü vakit geçirdiler.

Tatbikatın ardından fidan diktiler

İkinci günün öğleden sonraki diliminde ise arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi. Mizansen gereği helikopter kazası sonucu kayalıklarda yaralı olarak mahsur kalan 4 kişi Arama Kurtarma ekipleri tarafından nefes kesen bir operasyonla kurtarıldı. Gerçeğini aratmayan kurtarma operasyonun ardından kamp alanına fidanlar dikildi.

Doğa yürüyüşü yaptılar

Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğretim görevlisi ve Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Antalya Birim Sorumlusu Yılmaz Sevgül ve Doç. Dr. Faik Ardahan dağcılık ve doğa sporları hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Profesyonel dağcı Ömer Faruk Gülşen, yaptığı doğa gezileri ve dağ tırmanışı etkinlikleri sırasında çektiği doğa fotoğraflarından oluşan slayt gösterisini doğaseverlerle paylaştı.

Konserle eğlenceli dakikalar

Çeşitli yerel sanatçıların da sahne aldığı şenliklerde son olarak Türk Halk Müziği sanatçısı Emel Örgün konser verdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -