Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Engelli yolunu açık pazar haline getirdiler

ANTALYA’NIN AKSU İLÇESİ’NDE KALDIRIM ÜSTÜNDE ENGELLİ VATANDAŞLARIN YÖNLERİNİ BULMADA KOLAYLIK SAĞLAMAK ÜZERE YAPILAN YOLA KONULANLAR BU KADAR DA OLMAZ DEDİRTTİ. İŞLETMELER ENGELLİ YOLUNU ADETA AÇIK PAZAR HALİNE GETİRDİ.

Engelli yolunu açık pazar haline getirdiler
01 Nisan 2018 - 10:00

Antalya’nın Aksu ilçesinde kaldırımda engelli vatandaşların yönlerini bulmada kolaylık sağlamak için yapılan yola konulanlar bu kadar da olmaz dedirtti.

Aksu’da işletmeler engelli yolunu adeta açık pazar haline getirdi. İlçenin en yoğun olduğu İsmail Ogan Caddesi’nde bulunan işletmeler, dükkanlarının içerisindeki malzemeleri çıkararak engelli yolunun üzerine koydular. Bazı vatandaşlar ise araçlarını umursamadan kaldırımın üzerine koyarak yaya geçişini kapattı.

Vatandaşlar, kaldırım üzerinde yaşanan işgallerin sürekli olduğunu belirterek, “Biz buraları her zaman şikayet ediyoruz. Şuana kadar bir sonuç alamadık. Kaldırımın üzerinde açık pazar var. Bu kadar da olmaz. Özellikle engelli vatandaşlarımız için yapılan yolların üzerine konulanlar kabul edilemez. Hem emniyetimizi hem de belediyemizi göreve davet ediyoruz. Bu soruna bir son versinler. Dükkanı küçük olan gitsin daha büyük dükkan tutsun. Kaldırıma büyümenin anlamı yok” dediler.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr -ikinci el telefon

ikinci el telefon - takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - nakliyat -instagram takipçi satın al