Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Erdoğan: Proje tamamlandı, yeniden yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da sanatçı ve sporculara verilen iftar yemeğinde konuşma yaptı.

Erdoğan: Proje tamamlandı, yeniden yapılacak
13 Haziran 2017 - 1:19

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya Köşkü’nde zanaat ve spor camiasıyla iftar vakti vakti yemeğinde ortak araya geldi.

Burada ortak musahabe özne Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ege’deki depremden etkilenen vatandaşlara eski olsun dileklerini iletti.

Öte taraftan Erdoğan, Taksim’deki Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nin adına yapılacak opera binası düşüncesince projenin tamamlandığı müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu halde konuştu:

EGE’DEKİ DEPREM

Bugün Ege Denizi açıklarında meydana mevrut 6,3 büyüklüğündeki depremden etkilenen iskân yerlerindeki tamamı yurttaşlarımıza eski olsun dileklerimi tabir ediyorum. Allah’a hamdolsun, rastgele ortak ahiret yolculuğu bahis konusu değil.

Maddi hasarlar, bunlar telafi edilir ancak bu mevzularda da rastgele devir düşüncesince tedarikli olmamızın gereğini uyarmak istiyorum. Onun düşüncesince de imardı, gümrüksüz yapılaşmaydı, bunların ne derece ehemmiyetli bulunduğunu hatırlatmakta kâr düşünce ediyorum.

Aynı halde Yunanistan tarafında da depremden etkilenen komşularımıza da buradan eski olsun diyorum.

“SANATI, SPORU BELLİ KESİMLERİN TEKELİNDE TUTMA SAPLANTISININ ÜLKEMİZE FAYDASI YOKTUR”

Kültürü, sanatı, sporu muhtemelen kesimlerin tekelinde sübvansiyon saplantısının ülkemize tek faydası bulunmadığı gibi, tam bilakis bu durum rastgele bölgede sıkıntı donör ortak sığlığa defa açmıştır.

Teessürle belirtmem icap eder ki Türkiye’nin gücü ve kapasitesiyle kültür, zanaat ve spor dalında bulunduğumuz arazi mevzun değildir. İrfandan mahrum ortak kültür, zanaat ve ahlaktan mahrum ortak sporla tek yere varamayız. Bu yaklaşımla bırakınız evren çapında adlara ve eserlere ehil olmayı, milletimizin minimum beklentilerini bile karşılayamayız.

“TAKSİM’DEKİ O SAĞLIKSIZ VE ÇİRKİN YAPININ YERİNE DAHA GÜZELİNİ YAPALIM DEDİK…”

Ülkemize hakeza ortak yapıtı (Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi) kazandıran anlayışı, Taksim’deki o gayrisıhhi ve banko kötü yapıyı yıkıp adına şimdi iyi ortak iz vermek istediği düşüncesince derinlemesine seneler süresince yerden yere vurdular. Ne sanatkâr düşmanlığımız, ne sanata saygısızlığımız kaldı.

Halbuki tığ hem İstanbul’a bununla beraber firez zanaat dünyamıza yerinde ortak yapıtı ülkemize vermek düşüncesince çalıştık.

“AKM PROJESİ TAMAMLANDI”

Harbiye Kongre Merkezi bunun ortak örneğidir. Oradaki Muhsin Ertuğrul neydi, tığ onu şu anda ne bir duruma getirdik? Şimdi inşallah Taksim’deki Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’ni bire ortak mimarlık gruba yaptırdık, plan şu anda bitti.

Gerek taraf gerekse art taraftaki boşlukları da oraya karışma geçirmek vasıtasıyla yıkıp orayı yeniden filhakika baş döndürücü ama baş döndürücü iyi ortak yapıtı İstanbulumuza kazandıracağız.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr -ikinci el telefon

ikinci el telefon - takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - nakliyat -instagram takipçi satın al