Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Ermenistan’da darbe girişimi! Türkiye’den ilk açıklama

Ermenistan’da darbe girişimi! Türkiye’den ilk açıklama
25 Şubat 2021 - 15:04

Türkiye‘den Ermenistan’daki darbe teşebbüsüne ait ilk açıklama geldi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Biz dünyanın neresinde olursa olsun darbe ya da darbe teşebbüslerine netlikle karşıyız. Ermenistan’daki darbe teşebbüsünü de şiddetle ayıplıyoruz” ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu’nun açıklamasıyla Ermenistan’daki darbe teşebbüsünü dünyada ayıplayan ilk ülke Türkiye oldu.

 

ERMENİSTAN’DA DARBE GİRİŞİMİ

Biz dünyanın neresinde olursa olsun darbe ya da darbe girişimlerine kesinlikle karşıyız. Ermenistan’daki darbe girişimini de şiddetle kınıyoruz.

 

Ermenistan Silahlı Kuvvetleri, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ve hükümetinin istifa etmesini istedi. Ermenistan ordusunun yayınladığı muhtırada, genelkurmay başkanı ve tüm kuvvet komutanlarının imzası olduğu bildirildi.

Paşinyan, Dağlık Karabağ’da Azerbaycan’la süren 6 haftalık çatışmaların ardından Ermenistan’da eleştiri oklarının hedefindeki isim olmuştu. Ermenistan lideri istifa çağrılarıyla karşılaşmış ancak görevini bırakmamıştı.

PAŞİNYAN: ÜLKEDE DARBE GİRİŞİMİ VAR

Ermenistan ordusunun açıklamasının ardından bir açıklama yapan Nikol Paşinyan, ülkede bir darbe girişimi yaşandığını söyledi.

PAŞİNYAN, GENELKURMAY BAŞKANI’NI GÖREVDEN ALDI

Paşinyan, darbe girişimine karşı tüm destekçilerini sokağa çıkmaya çağırdı. Paşinyan’ın, muhtıranın ardından Ermenistan Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan’ı görevden aldığı açıklandı.

 

Paşinyan‘ın açıklamaları sonrasında çok sayıda polis kuvvetinin hükümet binalarını koruma altına aldığı belirlendi.

Paşinyan, “Bugün Genelkurmay Başkanı ve Birinci Yardımcısını görevden aldığıma dair kararnameyi imzaladım. Yeni bir savunma bakanı, genelkurmay başkanı ve genelkurmay birinci başkan yardımcısının atanması için hazırlık yapılıyor” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -