Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Gazipaşa Kızılgüney-Yeniköy yolu asfalta hazırlanıyor

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GAZİPAŞA’NIN KIZILGÜNEY-YENİKÖY MAHALLELERİ GRUP YOLUNDA ASFALT ÖNCESİ STABİLİZE YOL ÇALIŞMASI BAŞLATTI.

Gazipaşa Kızılgüney-Yeniköy yolu asfalta hazırlanıyor
19 Nisan 2018 - 12:58

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa’nın Kızılgüney-Yeniköy mahalleleri grup yolunda asfalt öncesi stabilize yol çalışması başlattı.

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, kırsal bölgelerde yol ve asfaltlama çalışmalarına devam ediyor. 2018 asfalt programı dahilide bir çalışma yürüten asfalt ekipleri, son olarak Gazipaşa ilçesine bağlı Kızılgüney-Yeniköy Mahallelerinin ortak kullanımında bulunan grup yolunda, stabilize yol yapım çalışması yapıyor.

Hazırlık sonrası asfalt

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri Kızılgüney-Yeniköy grup yolunun 23 kilometrelik kısmında, dar olan yerleri genişletiyor, yolun seviyesini düzelterek malzeme serilip sıkıştırılıyor. Doğal su akışını kontrol etmek için ihtiyaç olan bölgelere büz yerleştiriliyor. Beraberinde şarampol temizliği ile yol standardı sağlanıyor. Çalışmaların ardından grup yolu asfaltla kaplanacak.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İsa Akdemir, AK Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Sait Yılmaz, Kızılgüney Mahalle muhtarı Ramazan Tekin, Yeniköy Mahalle muhtarı Ali Arslan ile birlikte çalışmaları yerinde denetledi. İsa Akdemir, bölgedeki vatandaşlarla da bir araya gelerek, 2018 yılı asfalt programı dahilinde yapacakları çalışmaları anlattı. Başkan Türel’in talimatıyla Antalya’nın tüm yollarını konforlu hale getirmek için yoğun bir çalışma yürüttüklerini belirten Akdemir, 2018 yılı için 450 kilometre sathi kaplama, 130 km’de sıcak asfalt hedeflediklerini söyledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat