Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Başkan Uysal, deniz dibi temizliği öncesi deneme dalışı yaptı

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, YARIN TARİHİ KALEİÇİ YAT LİMANI’NDA DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİYLE BAŞLAYACAK ÇEVRE FESTİVALİ ÖNCESİ DENEME DALIŞI GERÇEKLEŞTİRDİ. YAKLAŞIK 15 DAKİKA SÜREN DALIŞIN ARDINDAN BAŞKAN UYSAL, “DOĞAYLA BARIŞIK BİR HAYATIN, EKOLOJİK BİR YAŞAMIN KAPILARINI ARALAYACAK FESTİVALİMİZE KOMŞULARIMIZI DAVET EDİYORUM” DEDİ.

Başkan Uysal, deniz dibi temizliği öncesi deneme dalışı yaptı
19 Nisan 2018 - 12:58
banner

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yarın tarihi Kaleiçi Yat Limanı’nda deniz dibi temizliğiyle başlayacak Çevre Festivali öncesi deneme dalışı gerçekleştirdi. Yaklaşık 15 dakika süren dalışın ardından Başkan Uysal, “Doğayla barışık bir hayatın, ekolojik bir yaşamın kapılarını aralayacak festivalimize komşularımızı davet ediyorum” dedi.

Muratpaşa Belediyesi’nin Aktiffelsefe Derneği işbirliğiyle bu yıl ilkini gerçekleştireceği Muratpaşa Çevre Festivali, yarın (Cuma) saat 11.00’de tarihi Kaleiçi Yat Limanı’nda gerçekleştirilecek deniz dibi temizliğiyle başlıyor.

Su Altı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi Derneği ve GEA Arama Kurtarma Ekoloji’yle birlikte gerçekleştirilecek temizlik çalışması öncesi Başkan Uysal, ekiple birlikte deneme dalışı gerçekleştirdi. Deneme dalışı yaklaşık 15 dakika sürdü.

Başkan Uysal, denizlerin milyonlarca canlının yuvası olduğu kadar insanoğlu için bir geçim, besin ve yaşam kaynağı olduğunu söyledi. Yaşamak için ihtiyaç duyduğumuz oksijenin önemli bir bölümünün denizlerden geldiğini belirten Başkan Uysal, “Bu yıl ‘Nefes ol’ sloganıyla gerçekleştireceğimiz Muratpaşa Çevre Festivali’nde bu gerçeğin altını biz kez daha çizmek için deniz dibi temizliğiyle festivalimize başlamak istedik” diye konuştu. Yarın gerçekleştirilecek dalışın Kaleiçi anfitiyatroda canlı yayınlanacağını söyleyen Başkan Uysal, “Su altı kirliliğine dikkat çekmek için yapacağımız bu dalış sonrası toplanacak atıklar festival süresince de sergilenecek” dedi.

Başkan Uysal, 3 gün boyunca atölyeler, sergiler, panellerle devam edecek festivale tüm Antalyalıları da davet etti. Kaleiçi’nde yapılacak deniz dibi temizliğinin ardından aynı gün saat 15.00’de Çevre Festivali’nin resmi açılışı gerçekleştirilecek.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co