Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Geleceğin şoförlerine uygulamalı trafik eğitimi

KEPEZ BELEDİYESİ’NİN, KEPEZ İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ VE KEPEZ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİ İLE BAŞLATTIĞI TRAFİK EĞİTİMİ, DEVAM EDİYOR.

Geleceğin şoförlerine uygulamalı trafik eğitimi
29 Mayıs 2018 - 13:16
banner

Kepez Belediyesi’nin, Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile başlattığı trafik eğitimi, devam ediyor.

Kepez Belediyesi’nin trafik kurallarında bilinçli bir neslin yetişmesini sağlamak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kepez Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle Sakarya Bulvarı üzerinde hizmete açtığı Trafik Eğitim Parkuru, her gün yüzlerce öğrenciyi ağırlıyor. Şimdiye kadar binlerce çocuğa özel bir platformda trafik eğitimi verilen proje kapsamında, geleceğin şoförlerine trafik kurallarına uyulması gerektiği aşılanıyor.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis memurları, binlerce ilköğretim öğrencisine trafik kurallarını öğretiyor. Haftada üç gün Kepez’in farklı bölgelerindeki öğrencilerin konuk olduğu tesiste kurulan mini sokaklar ve trafik işaretleri ile trafikte uyulması gereken kurallar uygulamalı olarak gösteriliyor Minikler, kurulan temsili trafik alanında trafiğe çıkarak ilk deneyimlerini doğru yönlendirmelerle gerçekleştiriyorlar. Yılda ortalama 12 bin öğrenciye ulaşan proje, trafik kazalarının önüne geçilmesini ve bilinçli sürücüler yetiştirilmesini amaçlıyor.

ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -lohusam lohusa giyim -islami sözlükantalya rent a carinstagram aylık oto beğeni en yakın lastikçiantalya rent a car

Lohusam lohusa giyim