Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Heyelandan çöken turizm yolunda geri sayım başladı

ANTALYA’NIN KUMLUCA-KEMER İLÇELERİ ARASINDA HEYELAN NEDENİYLE ÇÖKEN D-400 KARAYOLUNDAKİ ÇALIŞMALARIN SONUNA GELİNDİ. 10 HAZİRAN’DA TRAFİĞE AÇILMASI BEKLENEN YOLDA HEYELANA KARŞI ALINAN ÖNLEMLER DİKKAT ÇEKERKEN, ÇİFT YÖNLÜ OLAN MEVCUT YOL, DAHA ÖNCE BAŞLATILAN ÇALIŞMALARININ BİTİMİYLE DE DUBLE YOL OLARAK HİZMETE SUNULACAK.

Heyelandan çöken turizm yolunda geri sayım başladı
01 Haziran 2018 - 11:12
banner

Antalya’nın Kumluca-Kemer ilçeleri arasında heyelan nedeniyle çöken D-400 karayolundaki çalışmaların sonuna gelindi. 10 Haziran’da trafiğe açılması beklenen yolda heyelana karşı alınan önlemler dikkat çekerken, çift yönlü olan mevcut yol, daha önce başlatılan çalışmalarının bitimiyle de duble yol olarak hizmete sunulacak.

Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerini Antalya merkezine bağlayan ve 21 kilometre duble yol çalışmalarının yürütüldüğü D- 400 karayolunun Kumluca-Antalya arası 20’nci kilometresinde 25 Şubat günü heyelan nedeniyle çökme meydana geldi. Yaklaşık 300 metre uzunluğundaki bölgenin 25-30 metre aşağı çökmesine neden olan heyelan sonrası yol trafiğe kapatıldı.

Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından Belen Kavşağı’ndan başlayıp Yazır Mahallesi’nden geçen ve mevcut yola paralel olarak Olympos kavşağına kadar uzanan alternatif yolla geçişler sağlandı. Heyelan sonrası karayolları ekibi tarafından çöken yolun trafiğe tekrar açılması için hummalı bir çalışma başlatıldı. İlk olarak stabilize ve altyapı çalışmalarının gerçekleştiği yol çalışmalarında sona gelindi.

10 Haziran Pazar günü trafiğe açılması beklenilen yolda heyelana karşı alınan önlemler dikkat çekti. Dağlık kısımda tekrar oluşabilecek bir heyelanı önlemek amacıyla setler örüldü, yeni yapılan yolun alt kısımlarına da toprağın kaymaması için önlem alındığı gözlendi. Bir yandan sıcak asfalt çalışmalarının devam ettiği çift yönlü olan mevcut yol, daha önce başlatılan çalışmalarının bitimiyle de duble yol olarak hizmete sunulacak.

ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -lohusam lohusa giyim -islami sözlükantalya rent a carinstagram aylık oto beğeni en yakın lastikçiantalya rent a car

Lohusam lohusa giyim