Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Öğrencilerin tiyatro oyunu çok beğeni topladı

KUMLUCA MAVİKENT MUSTAFA-AYŞE ACARBULUT ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİ TARAFINDAN DÜZENLENEN ‘KARŞI KÖYÜN DELİSİ’ ADLI TİYATRO OYUNU SERGİLENDİ.

Öğrencilerin tiyatro oyunu çok beğeni topladı
01 Haziran 2018 - 11:18
banner

Antalya’nın Kumluca ilçesi’nde lisesi öğrencisi ve öğretmenleri tarafından ‘Karşı Köyün Delisi’ adlı tiyatro oyunu sergilendi.

Kumluca Mavikent Mustafa-Ayşe Acarbulut Anadolu Lisesi Edebiyat öğretmeni Pembe Kavalcı yönetiminde okul öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan Mavigün Tiyatro Topluluğu ilk oyununda Üstün Dökmen’in ‘Komşu Köyün Delisi’ adlı oyununu sergiledi. Kumluca Mehmet Akif Ersoy Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde sahnelenen tiyatro oyununu AK Parti İlçe Başkanı Arif Yavuzer, CHP İlçe Başkanı Fahretdin Karaöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin ve yaklaşık 800 kadar tiyatro sever izledi.

Oyunun yönetmeni Edebiyat Öğretmeni Pembe Kavalcı, “Sanatın toplumların vazgeçilmezi olması gerektiğini Atatürk’ün de dediği gibi sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Biz de öğrencilerimizin bu noktada sanata ilgi duymalarını da sağlamaya çalışıyoruz. Başarı sadece çok yüksek notlar almak değildir. Bizler öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında onların sosyal ve kültürel alanlarda da yeteneklerini ortaya çalışıyoruz” dedi.

İlçedeki okullar içinde ilk tiyatro topluluğu kuran okul olduklarını belirten Okul Müdürü Soner Abaydın ise, “Öğrenci ve Öğretmenlerimizin sergilediği tiyatro gösterisine yoğun ilgi göstermeleri başta beni olmak üzere tüm okulumuzu memnun etmiştir. Öğrencilerimizin profesyonelleri artamayan performans göstermesi gençlerimiz imkân tanındığında çok güzel işler başaracağının kanıtıdır” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co