Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

‘İnsani Kentler Projesi’ arama konferansı

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, “MURATPAŞA BELEDİYESİ OLARAK HİZMETİN MALİYETİNDE TUTUMLUYUZ AMA HİZMETİN İCRASINDA ASLA BİR TUTUMLULUK SÖZKONUSU DEĞİLDİR.

‘İnsani Kentler Projesi’ arama konferansı
30 Mart 2018 - 15:46

Muratpaşa Belediyesi’nin projeleri 5 kentten 7 belediye ile akademisyenlerin katılımıyla başlayan ‘İnsani Kentler Projesi’nin arama konferansında alkış aldı.

Muratpaşa Belediyesi’nin kadın, çocuk, yaşlı ve engellilere yönelik hizmetleri ile paydaş olduğu, Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Raoul Wallenberg Enstitüsü tarafından (RWI), yürütülen ‘İnsan Hakları Kentlerine Doğru’ İnsani Kentler Projesi’nin arama konferansı başladı. Konferans, Muratpaşa Belediyesi evsahipliğinde, 5 kentten 7 belediye ile akademisyenlerin katılımıyla Akra Barut Otel’de yapılıyor. Konferans, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın açılış konuşması ile başladı. Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi’nin kadın, çocuk, yaşlı ve engellilere yönelik projelerini anlattı. Raoul Wallenberg Enstitüsü akademisyenleri, özellikle Yaşlı Evleri konusunda Başkan Uysal’ı tebrik etti.

Uysal: “Kategorik sosyal hizmet”

Kentlerin kalitesinin, gelir dağılımında en alt düzeyde kalan insanların durumu ile ifade edilebileceğini belirten Başkan Uysal, “Muratpaşa Belediyesi olarak hizmetin maliyetinde tutumluyuz ama hizmetin icrasında asla bir tutumluluk sözkonusu değildir. Binalar, fiziki mekanlar kadar önemlidir değerlidir ama belediyelerde; temel hizmetlerin yanında, sosyal hizmetler de kategorik olarak bütçelendirilmişse güzeldir. Kamu yönetimi sadaka vermez. Kamu yönetimin sistematik hizmet vermesi gerekir. Komşulaşmaya da, kardeşleşmeye de bütçe ayırması gerekir. Bütün kentlerde bu ortalamayı yakalayabilirsek ne mutlu bizlere” dedi.

“Birlikte hissetmek, birlikte düşünmek”

Uysal, “12 festival yapmamızın temelinde, kenti topyekün mutlu etmek, birlikte düşünmeye, birlikte hissetmeye, geleceği birlikte kurgulamaya, çocukları birlikte büyütmeye sevk etmek var, farklılıklar ne olursa olsun, insanlarımızın mutluluğunu esas alan dayanışmamız var.”

7 belediye

Arama Konferansına Muratpaşa Belediyesi’nin dışında, Ankara’dan Çankaya, Altındağ, İstanbul’dan Maltepe, Zeytinburnu, Gaziantep’ten Şahinbey ve Mersin Büyükşehir Belediyeleri katılıyor. Konferansta, Muratpaşa Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, kadın, çocuk, yaşlı ve engellilere yönelik hizmetleri içeren bir sunum yapıldı. Konferansın ilk gününde; belediyeler sunumlarını yaparken, ikinci günde atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.

Dünya İnsan Hakları Şehirleri Forumu

‘İnsan Hakları Kentlerine Doğru’ projesini; insan hakları eğitimi ve araştırmalarını geliştirme hedefiyle 33 yıldır çalışmalarını sürdüren Raoul Wallanberg Enstitüsü’nün Türkiye’deki faaliyetlerini akademisyenler yürütüyor. Katılımcı belediyeler; üç yıllık süreç sonunda kriterleri sağladıkları takdirde Dünya İnsan Hakları Şehirleri Forumu’na üye olacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al