Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kaş-Kekova ÖÇKB toplantısı

ANTALYA’NIN KAŞ İLÇESİNDE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TABİAT VARLIKLARINI KORUMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PROGRAMINDA YER ALAN KAŞ-KEKOVA ÖÇKB (ÖZEL ÇEVRE KORUMA BÖLGESİ) BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK ARAŞTIRMA PROJESİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

Kaş-Kekova ÖÇKB toplantısı
16 Kasım 2018 - 10:08
banner

Antalya’nın Kaş ilçesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü programında yer alan Kaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi (ÖÇKB) Biyolojik Çeşitlilik Araştırma Projesi değerlendirme toplantısı yapıldı.

Kaş Belediyesi’nde gerçekleşen toplantıya Kaymakam Ulaş Akhan, Belediye Başkanı Halil Kocaer, AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Ulutaş, Araştırma ve Tescil Daire Başkanı Ümit Turan, proje koordinatörü Rabia Nurhan Dündar ve yürütücüsü Prof. Dr. Cemal Varol Tok ile ilgili genel müdürlük personeli katıldı.

Programda, Kaş-Kekova ÖÇKB Biyolojik Çeşitlilik Araştırma Projesine ilişkin görüşler ifade edildi. Projede görev alan uzmanlarca konu alanlarında sunumlar yapıldı. Bu kapsamda Kaş-Kekova ÖÇKB’ye ilişkin raporlama ve arazi çalışmalarıyla herpetofauna, ornitolojik, hidrobiyolojik, flora-vejetasyon, biyoçeşitlilik ile ilgili tespitler, jeoloji ve hidrojeoloji, omurgasız hayvanlar ve ekolojik değerlendirme konusu ele alındı. Gerçekleşen çalışmalar yerelde paylaşıldı. Sürdürülebilir koruma ve kullanım kararlarını esas almak üzere biyolojik çeşitliliğin ve habitatların tespiti, endemik, nadir, nesli tehdit ve tehlike altındaki tür ve habitatların sınıflandırılması, doğal, kültürel, tarihi açıdan mevcut durumun ortaya konulması, koruma ve kullanım ilkelerinin belirlenmesini, yönetilmesini sağlamak için karar vericilere yol gösterilmesinin projeyle hedeflendiği kaydedildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co