Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Katar denetlenmek için ABD’li firmayla anlaştı

Katar, terörle mücadele çabalarını denetlemesi için eski ABD Adalet Bakanı Ashcroft’un hukuk firması ile anlaştı.

Katar denetlenmek için ABD’li firmayla anlaştı
12 Haziran 2017 - 8:19

Katar, kimi Arap ülkelerinin “terörü destekleme” suçlamasına karşı, terörle savaşım çabalarını denetlemesi için emektar ABD Adalet Bakanı John Ashcroft’un hususiyet firmasıyla anlaştı.

KATAR, ABD’Lİ ESKİ ADALET BAKANININ FİRMASIYLA ANLAŞTI

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Mısır’ın başını çekmiş olduğu ortak kol Arap ülkesi ile ABD Başkanı Donald Trump’ın “teröre dayanak vermekle” suçlamış olduğu Katar, bu iddiaların gereksiz bulunduğunu ortaya atmak için emek vermek başlattı.

Bu amaçla George W. Bush çağında 2001 ile 2005 yılları ortada ABD Adalet Bakanlığı vazifesini tay tay arabası John Ashcroft’un hususiyet şirketi ile anlaşmaya varıldı.

90 GÜNLÜK ÇALIŞMA İÇİN 2.5 MİLYON DOLAR

Firmadan Adalet Bakanlığına meydana getirilen bildirime layıkıyla Katar, 90 günce emek vermek için 2,5 milyon dolar ödeyecek.

Hukuk firması, Katar’ın, kişmiri mal ibra ve terörün finansmanının engellenmesi mevzularındaki faaliyetlerini denetleyerek raporlayacak. Güçlendirilmesi müstelzim noktalarda Katar’a tavsiyelerde de bulunacak firmanın, bire ortak sürede iletişim araçları ve ABD siyasal kuruluşlarında dalan faaliyetlerinde bulunması da öngörülüyor.

KATAR KENDİNDEN EMİNDİR

Adalet Bakanlığına meydana getirilen bildirimde, “Yapacağımız denetimin, kişmiri mal ibra ve Katar mali sisteminin terörün finansmanı için kullanılmasına üzerine tahsil edilen şümullü önlemleri gözler önüne sereceği dair Katar kendiliğinden emindir.” ifadelerine toprak verildi.

Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn, Mısır ve Yemen, sabık hafta Katar ile hepsi diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurmuştu. Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, ülkelerinin iklim bölgesini Katar’a kapatarak, Katarlı diplomatların 48 sayaç ortamında ülkelerinden ayrılmasını istemişti.

Katar’a üzerine diplomatik ablukaya elan sonradan Maldivler, arsıulusal toplumca meşruiyeti sıfır darbeci general Halife Hafter destekçisi Libya’daki Tobruk hükümeti, Moritanya ve Komor Adaları da katılmıştı. Ürdün ise salı akşamı Katar ile diplomatik ilişkilerinin seviyesini düşürdüğünü ve merkezi Katar’da mevcut El-Cezire televizyonunun yerli ofisini kapattığını duyurmuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat