Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

ABD DEAŞ’ın kaçmasına göz yumacak”

Haseke Ulusal Devrim Güçleri ve Muhalifleri Topluluğu Başkanı Mustafa: “Rakka operasyonu ile DEAŞ’li teröristlerin bölgeden kaçmasına göz yumacaklar.” dedi.

ABD DEAŞ’ın kaçmasına göz yumacak”
12 Haziran 2017 - 8:19
banner

Haseke Ulusal Devrim Güçleri ve Muhalifleri Topluluğu Başkanı Mustafa: Rakka operasyonu ile DEAŞ militanlarının o bölgeden kaçmasına ve uzaklaşmasına göz yumacaklar değişik bölgelerde ve değişik bölgelerde gene ayrımsız güçler onları kullanacaktır. PYD/PKK’nın ortak çaput bulunduğunu düşünüyorum. ABD onları kullanıp işleri bittiği devir kenara atacak

Haseke Ulusal Devrim Güçleri ve Muhalifleri Topluluğu Başkanı Hişam el – Mustafa, ABD öncülüğünde başlatılan Rakka operasyonuna ilişkin, “Rakka operasyonu ile DEAŞ militanlarının o bölgeden kaçmasına ve uzaklaşmasına göz yumacaklar değişik bölgelerde ve değişik bölgelerde gene ayrımsız güçler onları kullanacaktır.” dedi.

Mustafa, Şanlıurfa’da ortak otelde gazetecilere icra ettiği açıklamada, Suriye’nin remiz kentlerinden bir tanesi bulunan Rakka’nın yıldırı örgütlerinden temizlenmesini istediklerini fakat ABD öncülüğünde başlatılan “Rakka Operasyonu”nun bu beklentilerini karşılamadığını belirtti.

Yaklaşık 200 bin yöresinde nüfusu mevcut Rakka’da 4 bine DOĞRU DEAŞ üyesinin olduğunun kestirim edildiğini tabir fail Mustafa, Suriye’deki savaşın semt halklarının baştan emektar topraklarına kavuşuncaya derece süreceğine inandığını aktardı.

Mustafa, Rakka’daki operasyonun DEAŞ’ın kendinden çekilmesi ve uzaklaşmasıyla sona ereceğini düşündüğünü bildirdi.

Operasyonda bölgedeki DEAŞ unsurlarının kaçmasına da göz yumulacağını korumak için çaba sarfeden Mustafa, şöyleki bitmeme etti:

“Şu an meydana getirilen bombardımanda DEAŞ ölmüyor, öldürülmüyor, ölen gene halktır. Savaşacak bulunan ne DEAŞ niteleyerek yönelttiğimiz devir karşımıza oranın beledi halkı çıkıyor, savaşıp ölecekler. Rakka operasyonu ile DEAŞ militanlarının o bölgeden kaçmasına ve uzaklaşmasına göz yumacaklar değişik bölgelerde ve değişik bölgelerde gene ayrımsız güçler onları kullanacaktır.”

“PKK/PYD’YE EN BÜYÜK DESTEK ABD’DEN”

Suriye genelinde varlığını sürdüren PYD/PKK’nın en şişman destekçisinin ABD bulunduğunu tamlayan Mustafa, “PKK/PYD’ye en şişman desteği sağlayıcı ABD’dir. Yine ABD öncülüğündeki desteklerle de ABD’nin Ortadoğu Projesini meydana getiren asal ayağını yapan PYD’dir. Koalisyon harp uçakları vurmamış olsaydı oranın adalet malikleri PYD’yi 24 sayaç içinde hudut dışı ederdi. Şu an orada onların tutulmasının en şişman nedenlerinden biri Amerika’nın uçaklarının halkı bombardımana tutmasıdır. Haseke ve Rakka yöreleri yüzdelik 80 Arap bulunan ortak bölgedir.” ifadesini kullandı.

“PYD/PKK BİR PAÇAVRA”

Mustafa, ABD güçleri kabilinden Suriye’deki PYD/PKK unsurlarının kullanıldığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“PYD/PKK’nın ortak çaput bulunduğunu düşünüyorum. ABD onları kullanıp işleri bittiği devir kenara atacak. Burada Amerika’nın onlarla işbirliğinin levent boylu bulunduğunu düşünmüyorum. ABD Suriye halkının Suriye’ye bilgili olmasından korkmuş olduğu düşüncesince onları kullanıyor. Suriye parçalanırsa onlarla işleri tükenmiş olur. Bu yıl böylelikle ABD’nin PYD ile bulunan işlerinin biteceğini düşünüyorum.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co