Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kepez’de ‘6 Okul 6 Altın Şahsiyeti’ tanıtıyor

kepez belediye başkanı hakan tütüncü programda konuştu.

Kepez’de ‘6 Okul 6 Altın Şahsiyeti’ tanıtıyor
03 Ocak 2018 - 12:46
banner

Kepez Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen ‘6 Okul 6 Altın Şahsiyet’ projesi ile öğrenciler, ülkemizin yetiştirdiği değerleri eserleri ile anıyor.

Geçtiğimiz eğitim ve öğretim döneminde ‘7 Lise 7 Güzel Adamı Anlatıyor’ projesine imza atan Kepez Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bu dönemde de ‘6 Okul 6 Altın Şahsiyet’ etkinliğini gerçekleştiriyor. Ülkemizin yetiştirdiği 6 önemli şahsiyetin tanıtılacağı ‘6 Okul 6 Altın Şahsiyet’ projesi ünlü sanatçı Barış Manço anma programı ile başladı.

Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda Çağlayan Lisesi, Hüseyin Avni Çöllü Ortaokulu ile Mimar Sinan İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından, ünlü sanatçının eserleri seslendirildi, ‘Adam Olacak Çocuk’ TV programı canlandırıldı. Barış Manço anma ve tanıtma programını İlçe Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak ile çok sayıda öğrenci ve öğretmen izledi.

“Öğrencilerin ülkenin değerlerini tanıması önemli”

Sanatçının hayat hikayesinin sinevizyon da izlenmesiyle başlayan programda bir konuşma yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile öğrencilere yönelik güzel çalışmalara imza attıklarını söyledi.

Geçtiğimiz dönem ‘7 Lise 7 Güzel Adamı Anlatıyor’ projesini gerçekleştirdiklerini anımsatan Başkan Tütüncü, “Geçtiğimiz hafta Kepez Anadolu Lisesi’ndeydim. Geçen yıl yapmış oldukları ‘7 Lise 7 Güzel Adamı Anlatıyor’ programıyla ilgili çok önemli izlerin akıllarında kaldığını anlattılar. Bir şahsiyetin, öğrenciler tarafından ele alınmasının ve ayrıntılı şekilde incelenmesinin ne kadar önemli olduğunu Kepez Anadolu Lisesi’nde görmekten mutlu oldum” ifadesini kullandı.

Tütüncü, ‘6 Okul 6 Altın Şahsiyet’ programı ile spordan sanata, müziğe ve edebiyata kadar farklı alanlarda milletin gönlünde yer edinmiş kahramanları anacaklarına dikkat çekerek, “Aslında onlarla aramızda bir gönül yolu kuruyoruz. Bunu çok anlamlı buluyorum” dedi.

“Barış Manço ahir zaman dervişi”

Barış Manço’yu, bir ahir zaman dervişi olarak tanımlayan Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizi biz yapan değerleri kendine özgü bir üslubuyla anlatan bir kahramandır. Hangi şarkısını alırsanız alın şarkılarının her mısrasında çok büyük bir ahlak öğretisi vardır. Eserlerinde bizi biz yapan değerleri ihyaya dönük bir gayreti göreceğiz. Bütün bunları milletim adına bir kazanç olarak görüyorum. Altın şahsiyetlerde çok değerli kültür varlıklarımızdır. Bunları ne kadar çok değerlendirebilirsek aslında geleceğimize o kadar yön verebiliriz. Gençlerle örnek 6 altın şahsiyetler arasında ilişki kurmaya dönük çalışmalar çok anlamlıdır. Gençleri çok seviyoruz, gençlere yönelik çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.”

‘Adam Olacak Çocuk’ canlandırıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak da 6 ay sürecek olan projede Naim Süleymanoğlu, Abdürrahim Karakoç, Cemil Meriç, Nurettin Topçu ve Neşet Ertaş gibi ülkemizin yetiştirdiği altın şahsiyetlerin tanıtılacağını belirtti.

Programda Öğretmen Hasan Tayfun Kaya’nın, ‘Barış Manço’ tiplemesi ile sunduğu ünlü sanatçının ‘Adam Olacak Çocuk’ TV programı büyük bir beğeniyle izlendi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co