Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Efsane dansçılardan 2018’e hızlı başlangıç

Muratpaşa Belediyesi’nin Yaşlı Evleri dansçıları ‘Yetenek Sizsiziz’ yarışmasının 2’nci eleme turuna hazırlanıyor.

Efsane dansçılardan 2018’e hızlı başlangıç
03 Ocak 2018 - 12:58

Muratpaşa Belediyesi’nin Yaşlı Evleri dansçıları ’Yetenek Sizsiziz’ yarışmasının 2’nci eleme turuna hazırlanıyor.

Türkiye’nin sevilen yarışma programlarından ’Yetenek Sizsiniz’de 63 yaşındaki Seracettin Tav ve 72 yaşındaki Türkan Nassl’ın performansıyla bir üst tura adını yazdıran Muratpaşa Belediyesi’nin ’Efsaneler Dans Grubu’nda 2’nci tur heyecanı yaşanıyor. Yarışmanın 2’nci turuna daha kalabalık bir ekiple bambaşka bir koreografi üzerine çalışan grubun 2018 maratonu 13 Ocak’ta Ankara’dan başlayacak. Yetenek Sizsiniz yarışmasına 5 çiftle katılmaya hazırlanan ’Efsaneler Dans Grubu’ eleme öncesinde, Ankara’da, Nesibe Aydın Kupası’nda yarışacak. Türkiye Dans Federasyonu’nun düzenlediği yarışmada 8 çift sahne alacak. Ekip Ankara’da şampiyonanın ardından Yetenek Sizsiniz yarışmasına geçecek.

Başkan Uysal başarılar diledi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yıla hızlı bir başlangıç yapmaya hazırlanan dansçılarla Falez 2 Park’ta bulunan Yaşlı Evi’nde bir araya geldi. Başkan Uysal, yaşam enerjileri, azimleri ve dansa yönelik tutkularıyla ekibin örnek gösterilecek, ilham alınacak bir niteliğe sahip olduğunu söyledi. Başkan Uysal, zorlu ocak ayı öncesi dansçılara başarı dilekleri iletti.

Dünya şampiyonu

Muratpaşa Belediyesi’nin bugün sayıları üçe ulaşan Yaşlı Evlerinde, üyelerinin verdiği isimle Gönül Bahçesi’nde dans dersleri yaklaşık 2 yıl önce başladı. Kıdemli kent sakinlerinin ’Yapabilir miyiz, başarabilecek miyiz?’ tedirginliğiyle katıldığı dersler zaman içinde hayatlarını değiştirdi. Önce, Belek’te düzenlenen şampiyonada sergiledikleri performansla Dünya Şampiyonu oldu. Ardından peşi sıra Türkiye şampiyonlukları geldi. Muratpaşa Belediyesi’nin ’efsane’ dans takımı yeni çiftlerle her geçen gün büyürken eklenirken Yaşlı Evi, en genci 57 en yaşlısı 72 yaşında olan Türkiye’nin en iddialı dans takımı da ortaya çıktı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al