Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kepez’den istihdam garantili kurs

Kepez Belediyesi, İŞKUR, IC Hotels ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Kepez’den istihdam garantili kurs
31 Aralık 2017 - 11:36
banner

Kepez Belediyesi, kat görevlisi ve servis elamanı mesleklerine yönelik istihdam garantili meslek edindirme kursu açıyor.

Kepez Belediyesi, İŞKUR, IC Hotels ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, protokol kapsamında açacakları kurs ile hem istihdama katkı sağlayacaklarını hem de turizm sektörünün nitelikli elaman ihtiyacını karşılayacaklarını söyledi.

“İş arayanlar kursa katılsın”

Kat görevlisi ve servis elamanı mesleklerine yönelik kurs açılması amacıyla yaptıkları işbirliğinin turizm sektörüne katkı sağlayacağını belirten Hakan Tütüncü, “Proje kapsamında belediyemize ait olan bir binayı eğitim merkezine dönüştürdük. Binanın tefrişatına IC Hotels ciddi bir katkı sağlayacak. Kursu tamamlayanlar, IC Hotels’te istihdam edilecekler. Özellikle iş talebinde bulunan hemşehrilerimizin meslek öğrenmelerini ve iş bulmalarını sağlayacak bu kursa katılmalarını arzu ediyorum.”

İŞKUR Antalya İl Müdürü Veli Tekkanat da işverenle kurs düzenleyerek işsizleri iş sahibi yapmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Kurs Altınova’da açılacak

Kat görevlisi ve servis elamanı mesleklerine yönelik kurs, Kepez Belediyesinin bir meslek edindirme kurumu olan AKMEK’in, Altınova Sinan Mahallesi’ndeki binasında açılacak.

Protokol ile İŞKUR’a başvuru yapanlar arasından komisyonca seçilen kursiyerlere, Kepez Belediyesi AKMEK tarafından eğitim imkânı sağlanacak. Eğitim sonunda sertifikalarını alanlardan ihtiyaç duyulan kadarı IC Hotels’te istihdam edilecek.

Kursiyerlere ücret ve sigorta

Kurs süresince katılımcıların zaruri gideri (günlük 54 TL, öğrenciler için 40.5, işsizlik ödeneği alanlar için 27 TL) ve kısa vadeli sigorta prim giderleri İŞKUR tarafından karşılanacak.

Öğretmen ihtiyacı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce karşılanacak olan kursta eğitim, Ocak ayı içerisinde başlayacak.

İmza törenine Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak ve Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy da katıldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuonline psikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co