Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kepez’de tam donanımlı göz muayenesi

Kepez Belediyesi, Belediye Sağlık Merkezi’nde modern cihazlarla ücretsiz göz muayenesi hizmetine devam ediyor.

Kepez’de tam donanımlı göz muayenesi
31 Aralık 2017 - 12:24

Kepez Belediyesi, Belediye Sağlık Merkezi’nde modern cihazlarla ücretsiz göz muayenesi hizmetine devam ediyor.

Kepez Belediye Hizmet Binası yanında hizmet veren Belediye Sağlık Merkezi’nde diş, diyetisyen, psikolog gibi polikliniklerin yanı sıra bir de göz polikliniği hizmeti veriliyor. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi İşbirliğinde hizmet veren Belediye Sağlık Merkezi Polikliniğinde, 13 Haziran 2017 tarih itibari ile vatandaşlara ücretsiz göz muayenesi hizmeti verilmeye başlandı.

2 bin 250 kişiye göz muayenesi

Yaş ve meslek grubu ayırt etmeden tüm vatandaşlara özel hastane konforunda ücretsiz olarak sunulan göz muayenesi, göz ile ilgili bir çok alanı kapsayan detaylı bir muayeneyi kapsıyor. Belediye Sağlık Merkezi polikliniklerinde bu güne kadar göz muayenesi hizmetinden 2 bin 250 vatandaş faydalandı. Özel cihazlarla kontrolleri yapılan vatandaşlardan 911’i gözlük hizmetinden yararlandı.

Ekipmanlarda son sistem cihazlarla hizmet veriliyor.

Belediye Sağlık Merkezi Göz Polikliniği’nde göz muayenesi, detaylı fundus muayenesi, çocuklarda şaşılık muayenesi, diyabete bağlı göz dibi muayenesi, göz kuruluğu schimer testi, göz enfeksiyonları ve sarı nokta hastalığı gibi gözle ilgili tüm alanlarda hizmet veriliyor. Poliklinikte son sistem sağlık ekipmanları kullanılıyor. Oldukça yüksek bütçeli olan bu cihazlarla özel hastane konforunda ücretsiz göz sağlığı hizmeti sunuluyor.

Taramalarda 4 bin 250 kişi muayene edildi

Yeni hizmete girmesine rağmen binlerce hastanın muayene olduğu Belediye Sağlık Merkezi’nde göz muayeneleri için ücret alınmıyor. Ayrıca sağlık ekipleri, Salı ve Perşembe günleri Kepez’in okullarını gezerek son sistem cihazlarla öğrencilerin göz sağlığını kontrol ediyor. Kepez, göz sağlığını koruyarak ücretsiz hizmet sunan göz muayeneleri, sağlık merkezi ile sınırlı kalmayarak daha fazla vatandaşın yararlanması için tüm Kepez’in mahallelerini de dolaşıyor. Sağlık merkezi dışında 4 bin 250 vatandaşa göz taraması yapılırken, bunların 654’ü sağlık merkezine yönlendirilerek daha detaylı inceleme imkanı sunuldu. Anlaşmalı optikçiler ile vatandaşlara ücretsiz gözlük hizmeti de yine göz sağlığı hizmetinin bir parçası olarak Kepez’in farkını ortaya koyuyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat