Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kepez’e ‘Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi’

KEPEZ BELEDİYE MECLİSİ, ZEYTİN BAHÇELERİNİN BULUNDUĞU GÖÇERLER CADDESİ’NE ‘ZEYTİN DALI ŞEHİTLERİ CADDESİ’ İSMİNİ VERDİ.

Kepez’e ‘Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi’
04 Mart 2018 - 11:44
banner

Kepez Belediye Meclisi, zeytin bahçelerinin bulunduğu Göçerler Caddesi’ne ‘Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi’ ismini verdi.

Kepez Belediye Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Suriye’nin Afrin bölgesinde terörist unsurlara yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatın’nda şehit olan Mehmetçiklerin hatıralarının yaşatılmasına yönelik önemli bir karar aldı. Kepez Belediye Meclisinin, 26 gündem maddesinin görüşülüp karara bağlandığı Mart ayı olağan toplantısında, AK Parti, MHP, CHP ve bağımsız meclis üyeleri, Göçerler Caddesi’nin isminin ‘Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi’ olarak değiştirilmesine yönelik ortak teklif verdi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında toplanan meclis de üyeler, ortak teklifin gündeme alınması ve 1. madde olarak görüşülmesini oy birliği ile kabul etti.

“Türkiye’nin bekası için Afrin’deyiz”

Gündem maddesi hakkında grup sözcülerin görüşlerini belirtmesinden sonra söz alan Başkan Hakan Tütüncü, “Afrin’deki mücadelemiz, bir başka ülkenin bekası için değil, doğrudan doğruya Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası içindir” dedi.

“Afrin’de Çanakkale ruhu var”

Çanakkale Savaşı’nda 1915’te atalarımızın en değerli varlıkları olan canlarından vazgeçtiğini anımsatan Tütüncü, “O zaman Türkiye’nin nüfusu 4 milyon küsurdu. Bu nüfusun 250 bini Çanakkale’de şehit oldu. Neden şehit oldular? Bizden sonraki kuşaklar, bu topraklarda bağımsız şekilde, ay yıldızlı bayrağın altında, minarelerinde Ezan-ı Muhammedîlerin okunduğu bir vatanda yaşasın diye şehit oldular. Çanakkale harbinden sonra da her devirde bizi rahatsız eden güçlere karşı bu milletin evlatları, gözünü kırpmadan şahadet mertebesine yürümek için can attılar. Şimdi Afrin’de, kahraman güvenlik güçlerimiz teröristlere karşı mücadele verirken Çanakkale ruhunu yaşıyor.”

“İyileştikten sonra Afrin’e koşmak istiyorum”

Tütüncü, geçtiğimiz hafta aslen Konyalı olan Afrin Gazisi Uzman Çavuş Serkan Köroğlu’nu, ablası Özlem Çelebi’nin Varsak Karşıyaka Mahallesi’ndeki evinde ziyaret ettiğini anımsatarak, “Kahraman Mehmetçiğimize, bir isteğiniz var mı diye sorduğumda, ‘bir şey istemiyorum. Allah razı olsun. Devletimiz gerekeni yapıyor. Rabbimden bir an evvel beni iyileştirmesini diliyorum. İyileştikten sonra Afrine koşmak istiyorum.’ cevabını verdi. İşte bu iman mağlup edilemez, yenilemez. Yenilemeyen bu mücadele ruhudur. Afrin operasyonunda şahadet mertebesine ulaşan bütün askerlerimize rahmet diliyorum. Acılı yakınlarına, azizi milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Bu millet bir ölür ama Allah’ın izniyle bin dirilir. Mustafa Kemal Atatürk’ün, Çanakkale Savaşlarına ait anılarında Türk askerinin kahramanlığına vurgu yapan çok güzel satırları vardır. Bugün Afrin’de de tıpkı Çanakkale Savaşı gibi bir mücadeleyi gerçekleştiriyoruz. Allah bu yüzden milletimize, devletimize, ordumuza, güvenlik güçlerimize yardım etsin” dedi.

Anıt da yapılacak

‘Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi’ isminin bir caddeye verilmesi tekliflerinden dolayı tüm meclis üyelerine teşekkür eden Hakan Tütüncü, “Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi olarak yeniden isimlendirdiğimiz Göçerler Caddesi yeni açtığımız bir yol. Sağlık Bakanlığının yatırım programın aldığı Antalya Şehir Hastanesi için de önemli bir ulaşım aksı olan yol, 35 metre genişliğinde ve 3 kilometre uzunluğunda. Çevresinde zeytin bahçelerinin bulunduğu caddede, Zeytin Dalı Operasyonu’nda şehit olan kahraman Mehmetçiklerimizin anılarını ebediyen yaşatacağız.”

Konuşmaların ardından Göçerler Caddesi’ne, ‘Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi’ isminin verilmesi teklifi oy birliği ile kabul edildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co