Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Konyaaltı Kitap Fuarı 9. kez açılıyor

29 EKİM TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENECEĞİNİ BELİRTEREK, BİRBİRİNDEN ÜNLÜ YAZARLARIN VE BİLİM İNSANLARININ FUARA KATILACAĞINI SÖYLEDİ. BÖCEK, ANTALYALILARI FUARA DAVET ETTİ.

Konyaaltı Kitap Fuarı 9. kez açılıyor
17 Ekim 2018 - 15:26

Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı ‘Okuyan Şehir Antalyam’ sloganıyla 9. kez kapılarını açıyor.

9.Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı, 62 stant, 250 yayın evi ve 150 yazar ve bilim insanının katılımıyla 20 Ekim’de kapılarını açıyor. Fuar öncesi basın toplantısı düzenleyen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çadır içinde yağmur altında ‘Okumak lazım’ sloganıyla ilkini gerçekleştirdikleri Fuarı’nın, bu yıl 9’uncusunu 20-29 Ekim günleri arasında ‘Okuyan Şehir Antalyam’ sloganıyla Antalyalılarla buluşturacaklarını söyledi.

Fuarının geçtiğimiz yıl Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldığını belirten Böcek, “62 stant ile 250 yayın evinin yer aldığı fuarımızda bu yıl 150 yazar ve bilim insanımızı konuk ediyoruz” dedi.

Kitap fuarında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Böcek, “Belediye eliyle yapılan kitap fuarının Türkiye’de birinci sıraya gelmesi, vatandaşların ve yayınevlerinin memnun olması bizi de çok mutlu ediyor. Kitap fuarından aldığım teşekkürü hiç bir yerde almadım. Bu kitap fuarı hepsinden önemli. O bakımdan mutluyuz” diye konuştu.

Muhittin Böcek ‘Ben Bu Şehre Aşığım’ isimli yeni çıkardığı kitabın gelirini, Çağdaş Yaşam Derneği’ne bağışlayacağını kaydetti.

Kitap Fuarı kapsamında İlber Ortaylı, Yılmaz Özdil, Hanevi Avcı, Sinan Meydan, Zafer Algöz, Kahraman Tazeoğlu, Levent Gültekin, Aşkım Kapışmak, Ayşe Kulin, Barış Doster, Banu Avar, Engin Alan, Barış Yarkadaş, Mustafa Balbay ve Ali Türkşen gibi yazar ve bilim insanı imza günleri ve söyleşilerle sevenleriyle buluşacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al