Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Lara caddesi trafik terörü

Lara caddesi trafik terörü
14 Mart 2018 - 13:21
banner

Özgürlük parkından başlayan ve Düden şelalesinde son bulan yaklaşık olarak 6 km uzunluğunda bir cadde, Lara caddesi. Antalya’nın gözbebeği falezlere paralel olan, hemen her noktası eşsiz manzaralarla bezenmiş bir yürüyüş ve bisiklet yolu.

7den 70e, sadece caddeye komşu ikamet edenlerin değil, tüm Antalya’nın yürüyüş ve spor amaçlı kullandığı bu cadde üzerinde tek bir trafik ışığı yer almıyor.

Gezinti trafiğinin de eklenmesiyle gece gündüz karşıdan karşıya geçmenin oldukça uzun dakikalar aldığı, trafik ışığı olmadığı için yayalara ciddi bir güvenlik endişesi yaratan caddeye bir darbe de kasislerin kaldırılması ile geldi.

Yaya kullanımının öncelikli olmasını beklediğimiz semtimizde ışıksız ve kasissiz caddemizde trafik terörü ile karşı karşıya gelmeye başladık.

Hız limitinin olmadığı, trafik ışıklarının ve kasislerin bulunmadığı caddede hiçbir kuralın konmaması nedeniyle cadde özellikle gece saatlerinde bir yarış pistine dönüşüyor. Çocuklarımızı gençlerimizi caddeden istifade etmeleri için teşvik etmeyi bırakın, trafik terörü kurbanı olmamaları için sokağa çıkmalarını sınırlar hale elmiş bulunmaktayız.

Yetkililerin konuyu acilen gündemlerine almayı ve vahim kazalar, kaybolan canlar, yitip giden yaşamlar ortaya çıkmadan gerekli önlemleri almalarını diliyoruz.

Doç.Dr. Enver Kerem Dirican

Akdeniz Üniversitesi

ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -lohusam lohusa giyim -islami sözlükantalya rent a carinstagram aylık oto beğeni en yakın lastikçiantalya rent a car

Lohusam lohusa giyim