Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Minibüste bulduğu 10 bin lirayı Özbek turistlere teslim etti

ANTALYA’NIN MANAVGAT İLÇESİNDE BİR ÖĞRENCİ, BİNDİĞİ MİNİBÜSTE BULDUĞU İÇİNDE 10 BİN TL DEĞERİNDE DOLAR VE EURO OLAN CÜZDANI POLİSİN VASITASIYLA SAHİBİ ÖZBEK TURİSTLERE TESLİM ETTİ. ÖZBEK TURİSTLER, CÜZDANI BULAN GENCE MÜKAFAT OLARAK 100 DOLAR VERDİ.

Minibüste bulduğu 10 bin lirayı Özbek turistlere teslim etti
21 Ocak 2018 - 11:18

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bir öğrenci, bindiği minibüste bulduğu içinde 10 bin TL değerinde dolar ve euro olan cüzdanı polisin vasıtasıyla sahibi Özbek turistlere teslim etti. Özbek turistler, cüzdanı bulan gence mükafat olarak 100 dolar verdi.

Antalya’nın Manavgat ilçesinden otogara gitmek üzere minibüse binen Altan Pakdil isimli öğrenci, oturduğu koltuğun önünde kırmızı bir kadın cüzdanı buldu. Cüzdana baktığında içerisinde yüklü miktarda dolar ve euro olduğunu gören genç, otogara iner inmez soluğu polis noktasında aldı.

Bu arada cüzdanlarını kaybeden Elena ve Park Ten isimli Özbek turistler, tatil yaptıkları Titreyengöl’deki Linda Resort Otel’e gelerek otel yönetimine cüzdanlarını kaybettiklerini bildirdi. Otel görevlisi ile birlikte emniyete gelerek cüzdanlarını kaybettiklerini belirtmeleri üzerine otogar polisine yönlendirilen Özbek turistler, cüzdanlarına ve paralarına kavuştu. Polis noktasında Altan Pakdil ve görevli polis memurundan cüzdanlarını teslim alan Elena ve Park Ten isimli turistler, “Böyle bir olayı yaşayacağımız ve cüzdanımızı bulan birisinin bize getireceğini söyleseler inanmazdık. Böyle bir olay sanmıyorum ki dünyanın hiçbir yerinde yaşanmaz. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Kendisi örnek bir davranış sergiledi” şeklinde konuştular.

Kendisinin sadece vatandaşlık görevini yerine getirdiğini belirten Altan Pakdil ise, “Minibüse bindiğimde ayağımız dibinde bir cüzdan vardı. Cüzdanı alıp açtığımda içerisinde dolar ve eurolar olduğunu gördüm. Paranın çok olması nedeniyle şoför dahil kimseye güvenemedim. Cebime koydum ve polise geldim. Sahibi bulunduğu için mutluyum” dedi.

Özbek turistler, cüzdanlarını bulan gence almak istememesine rağmen 100 dolar verdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - instagram takipçi satın al