Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Miniklerden sevimli dostlara ziyaret

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SAHİPSİZ HAYVAN BAKIMEVİ, ‘4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ’NDE MİNİK ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLADI. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ ÖĞRENCİLERİ SAHİPLENMEYİ BEKLEYEN SEVİMLİ DOSTLARINI ZİYARET ETTİ. MİNİKLER, KEDİ VE KÖPEKLERLE SEVGİ BAĞI KURDU.

Miniklerden sevimli dostlara ziyaret
04 Ekim 2017 - 14:38

Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi, ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde minik ziyaretçilerini ağırladı. Büyükşehir Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri sahiplenmeyi bekleyen sevimli dostlarını ziyaret etti. Minikler, kedi ve köpeklerle sevgi bağı kurdu.

Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü’ne bağlı Sahipsiz Hayvan Bakımevinin sevimli dostları, Büyükşehir Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi’nden gelen 38 öğrenciyi ağırladı. Hayvan sevgisi aşılamak ve sahipsiz hayvanlarının bakımı, beslenmesi gibi konularda bilinçlenmeleri amacıyla öğrencilere, sahiplendirilecek hayvanların olduğu kafesler gezdirildi.

Herhangi bir hastalığı bulunmayan, sağlıklarına kavuşmuş, saldırganlık göstermeyen sahipsiz hayvanları ziyaret eden öğrenciler, kafeslerin ardından da olsa kedi ve köpeklerle ilk iletişimlerini kurdu. Öğrencilere, gezinin ardından içerisinde su ve mama kabı, mama, kumbara ve boyama kitabı bulunan çanta ile balon hediye edildi. Çocukların küçük yaşta doğa ve hayvanlarla iç içe olmalarının gelecekte daha çevreci ve hayvan sevgisi edinmiş bireyler olarak yetişmelerine büyük katkı sunacağını belirten öğretmenler de etkinliğin çocuklar için çok verimli olduğunu ifade etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat