Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Muratpaşa, Kırcami’de noktayı koydu

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI UYSAL, KIRCAMİ PLANLAMASINDA YER ALAN 7 MAHALLENİN PARSELASYONUNA DAİR İTİRAZLARIN, BELEDİYE ENCÜMENİ’NCE DEĞERLENDİRİLDİĞİNİ BELİRTEREK, “15 AĞUSTOS TARİHİ İTİBARİYLE, KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ, BELEDİYEMİZLE İLGİLİ HERŞEY TAMAMLANDI. DEĞERLENDİRMELERİ İÇİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ENCÜMENİ’NE GÖNDERDİK, ORADAN TESCİL İÇİN KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜ’NE GİDECEK” DEDİ

Muratpaşa, Kırcami’de noktayı koydu
15 Ağustos 2018 - 13:00

Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal, Kırcami planlamasında yer alan 7 mahallenin parselasyonuna dair itirazların, Belediye Encümeni’nce değerlendirildiğini belirterek, “15 Ağustos tarihi itibariyle, Kurban Bayramı öncesi, belediyemizle ilgili herşey tamamlandı. Değerlendirmeleri için Büyükşehir Belediyesi Encümeni’ne gönderdik, oradan tescil için Kadastro Müdürlüğü’ne gidecek” dedi.

Muratpaşa Belediyesi Encümeni, iki kez askıya çıkan ve 20 Temmuz itibariyle askıdan inen Fener, Çağlayan, Güzeloluk, Yeşilova, Kircami, Zümrütova ve Tarım Mahalleleri’ni kapsayan parselasyon dosyasına yapılan itirazları değerlendirdi. Kırcami planlamasındaki 7 mahallenin parselasyon dosyası, değerlendirmesi için, 15 Ağustos’ta Büyükşehir Belediyesi Encümeni’ne gönderildi. Büyükşehir Belediyesi Encümeni’nin değerlendirmesinin ardından da tescil işlemleri için Muratpaşa Kadastro Müdürlüğü’ne gönderilecek.

“15 Ağustos’ta gönderdik”

Kırcami planlamasında gelinen aşamayı, ‘30-40 yıldır çözülmeyen Kırcami Planımızı Tapuya, kadastroya gönderecek duruma geldik’ diye değerlendiren Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Fener, Çağlayan, Güzeloluk, Yeşilova, Kırcami, Zümrütova ve Tarım Mahallelerimizi kapsayan alanı içeren parselasyona yapılan itirazları Belediye Encümenimiz değerlendirdi. 15 Ağustos tarihi itibariyle de Büyükşehir Belediyesi’ne gönderdik. Büyükşehir Belediyesi Encümeni de; değerlendirecek. Oradan; tescil işlemleri için Muratpaşa Kadastro Müdürlüğü’ne, ardından da; tapu tescil işlemleri için Muratpaşa Tapu Müdürlüğü’ne gönderilecek.”

“Mutluluk yaşıyoruz”

Planlama sırasındaki yaklaşımı nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Uysal, 30-40 yıldır çözülmeyen Kırcami Planlamasını yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Parselasyon dosyasının, Büyükşehir Belediyesi’ne gönderildiği tarih olan 15 Ağustos’un doğum günü olmasını kaderin cilvesi, tatlı bir tesadüf olarak değerlendiren Başkan Uysal; “Dürüstçe, vatan, millet ve insan uğruna mücadelenizi veriyorsanız yolunuz bir şekilde açılıyor” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat