Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Muratpaşa’da çocukların oyun alanı yıkanmış kırmızı kumdan olacak

MURATPAŞA BELEDİYESİ, ÇOCUKLARIN EL BECERİLERİNİ GELİŞTİREN, HAYAL KURMA YETENEKLERİNİ ARTTIRAN, ORTAK KARAR ALMAYI ÖĞRETEN PARKLARDAKİ KUM OYUN ALANLARINDA DEĞİŞİME GİDİYOR. OYUN GRUPLARINI ALTINDA SERİLEN KUM DAHA SAĞLIKLI 3 MİLİMETRELİK YIKANMIŞ KIRMIZI KUMLA DEĞİŞTİRİYOR.

Muratpaşa’da çocukların oyun alanı yıkanmış kırmızı kumdan olacak
01 Ekim 2017 - 15:14
banner

Muratpaşa Belediyesi, çocukların el becerilerini geliştiren, hayal kurma yeteneklerini arttıran, ortak karar almayı öğreten parklardaki kum oyun alanlarında değişime gidiyor. Oyun gruplarını altında serilen kum daha sağlıklı 3 milimetrelik yıkanmış kırmızı kumla değiştiriyor.

Teneffüs Park’la Antalya’da çocukların açık havada merak, keşfetme duygularını tetiklerken aynı zamanda gönüllerince oynayıp, eğlenebileceği bir dünya oluşturan Muratpaşa Belediyesi, şimdi parklarındaki çocuk oyun alanlarında değişime gidiyor.

Oyun grupları zemininde, çocukların petrol ve petrol ürünüyle yapılmış malzemeyle sürekli temasından kaçınmak ve bu tip ürünlerin vücutta neden olduğu elektriklenmenin önüne geçmek için kum zeminleri tercih eden Muratpaşa Belediyesi, şimdi birbirinden oyunlar için daha uygun bir çalışmaya başladı.

Çocukların el becerilerini ve düşünme gücü arttıran, hayal gücünü, matematiksel zekayı geliştiren, birlikte hareket etmenin ne demek olduğunu ve ortak kararlar almayı öğreten kum oyun alanları, bu çalışma kapsamında daha sağlıklı, çocukların oyun kurmalarına daha müsait 3 milimetrelik yıkanmış kırmızı kumla değiştiriliyor.

Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın talimatıyla başlayan ve sadece çocuk oyun alanlarında kullanılacak bu kumun ilk uygulaması revize edilen Aydın Kanza Parkı ve çalışmaları son aşamaya gelen Tarık Akan Parkı’yla birlikte 4 parkta yapıldı.

 

 

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -nişantaşı estetik doktorulohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatnişantaşı estetik doktoruMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co