Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Narlıdere Reformer Pilates

Narlıdere Reformer Pilates
28 Nisan 2020 - 19:18

Pilates, Joseph Hubertus Pilates tarafından esnekliğin artmasını, kasların güçlenmesini ve vücut sağlığının olumlu bir şekilde iyileşmesini sağlamak adına geliştirilmiş bir egzersiz sistemidir. Egzersizler özel olarak bu spor için dizayn edilmiş olan aletler yardımıyla ya da minder, pilates topu farklı yardımcılarla yapılmaktadır. 20. Yüzyıl döneminde ortaya çıkmış olan ve 21. Yüzyılda tüm dünyanın ilgisini çeken bir egzersiz sistemi haline gelmiştir. Asıl amacı zihin ve beden bütünlüğünü korumak olan bu egzersiz sistemi için verimli bir çalışma düzeni olmalıdır. Narlıdere pilates tüm desteği ile sizlerin en verimli şekilde çalışma yapabilmeniz için eğitimli uzman hocalarıyla egzersiz eğitimi vermektedir. Egzersizler güvenli ve kontrollü bir çalışma şeklinde ilerlemektedir. 

Narlıdere Reformer Pilates

Narlıdere reformer pilates, bu egzersiz sistemi için özel olarak hazırlanmış ve tasarlanmış aletler ile yapılan pilates çeşididir. Son dönemlerin en çok tercih edilen pilates egzersizleri arasında yer almaktadır. Minder üzerinde yapılan pilates hareketlerinden farklı bir şekilde ilerlemektedir. Reformer pilates öncesinde kişilerin iyi ve doğru bir şekilde nefes eğitimi almaları gerekmektedir. Sonrasında kişilerin yine uzman bir eğitmen tarafından kendi kaslarının nasıl çalıştığına dair bir eğitim alması gerekmektedir. Reformer pilates ile bu eğitimler sonrasında vücudun esnemesi, güçlenmesi ve kaybedilen enerji için egzersizlere başlanabilir. Bir eğitmen kontrolünde bilinçli bir şekilde yapılması önerilmektedir. Kasları büyük ölçüde etkileyen pilates öncesinde kişilerin hali hazırda omuriliklerinde ya da bel kısmında bir sıkıntısı olup olmadığını da bilmeleri önemlidir. 

Narlıdere Hamile Pilatesi

Hamilelik sürecinde formda ve zinde kalmak adına pek çok farklı spor denenmektedir. Narlıdere hamile pilatesi, gebelik yaşayan kadınların bu süreçte yapabileceği en uygun egzersizlerdir. Bu özel süreç kadınların kendisini zihinsel ve fiziksel bakımdan güçlü hissetmek istediği bir süreçtir. Pilates tüm bunları sağlamanın yanında hamileleri doğum anına da en iyi şekilde hazırlayan egzersizlerdendir. Normal pilatesten en önemli farkı ise hamile pilatesinde pelvik bölgesine yoğunlaşan egzersiz çalışmalarıdır. Hamileliğin yaklaşık 12. Haftalarında başlanabilir. 12 ve 16. Haftalar arasında başlamak en ideal tercihtir. Narlıdere pt stüdyoları ve uzman eğitmenleri ile pilates konusunda sizlere en doğru eğitimi vermektedir. 

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al