Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

ODTÜ’de Ders konusu Döşemealtı

Döşemealtı Gençlik Meclisi (DÖGEM) üyeleri, ilçede planlama projesi yapmak ve incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gelen Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım Yüksek Lisans stüdyosu öğrencileriyle bir araya geldi.

ODTÜ’de Ders konusu Döşemealtı
24 Ekim 2017 - 10:17

Döşemealtı Gençlik Meclisi (DÖGEM) üyeleri, ilçede planlama projesi yapmak ve incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gelen Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım Yüksek Lisans stüdyosu öğrencileriyle bir araya geldi. ODTÜ’lü yüksek lisans öğrencileri 1 yıl boyunca Döşemealtı İlçesi ile ilgili bilimsel çalışmalar yapacak.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım Yüksek Lisans stüdyosu öğrencileri Döşemealtı’ndaki kentleşme, yapılaşma, sosyal donatı alanları, tarihi ve kültürel alanlar, bölgenin coğrafi yapısı hakkında incelemelerde bulundular. 1 Yıl boyunca Döşemealtı üzerine çalışma yaparak proje hazırlayacak olan ODTÜ’lü Mimar, Şehir plancısı ve Peyzaj mimarı 17 yüksek lisans öğrencisi Döşemealtı için hazırladıkları taslak çizimleri DÖGEM üyeleriyle paylaştı.

Mahallelerde 4 gün boyunca inceleme ve araştırmalar yapan ODTÜ Yüksek Lisans öğrencileri ile Döşemealtı Belediyesi Meclis salonunda bir araya gelen Döşemealtı Gençlik Meclisi üyeleri, hazırlanan projelerde İlçenin kendine özgü dokusuna zarar verilmeden, coğrafi yapısı ve kültürel zenginliklerini koruyarak modern kentleşme anlamında projeler hazırlamalarını istedi.

ODTÜ’lü öğrenciler ve DÖGEM üyeleri daha sonra Döşemealtı Kent Meydanında hatıra fotoğrafı çektirdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -