Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Okul kaydı için ikamette sahtecilik yapan zanlılar adliyede

ANTALYA’DA PARA KARŞILIĞINDA ÖĞRENCİ OKUL KAYITLARI İÇİN İKAMET ETMEDİĞİ HALDE ADRES DEĞİŞİKLERİ YAPTIKLARI TESPİT EDİLEREK GÖZALTINA ALINAN ARALARINDA 3’Ü NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVLİSİ İLE 2 MUHTARIN DA BULUNDUĞU 9 ŞÜPHELİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ.

Okul kaydı için ikamette sahtecilik yapan zanlılar adliyede
19 Ocak 2018 - 12:51
banner

Antalya’da para karşılığında öğrenci okul kayıtları için ikamet etmediği halde adres değişikleri yaptıkları tespit edilerek gözaltına alınan aralarında 3’ü nüfus müdürlüğü görevlisi ile 2 muhtarın da bulunduğu 9 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, resmi belgede sahtecilik yapıldığı iddiasıyla kent merkezindeki adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda Muratpaşa ilçesinde görevli muhtarlar L.H.A. ve O.A. ile nüfus memurları Y.A, Z.T, A.Y’nin yanı sıra bu işlere aracılık ettiği ileri sürülen S.A, T.Y, M.A. ve M.Ö, KOM ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Suçlamaları kabul etmediler

KOM Şube Müdürlüğündeki sorgularında 9 zanlı kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi. Ancak ekipler belgeleri zanlıların önlerine koyunca suçu birbirlerinin üzerlerine attıkları iddia edildi. 9 zanlı, “rüşvet”, “resmi belgede sahtecilik” ve “nitelikli dolandırıcılık” suçlamalarıyla KOM savcısına tek tek ifade vermeye başladı.

Çalışma şekli

Şüphelilerin, rüşvet karşılığı öğrencilerin okullara kayıtları için ikametleri bulunmadığı halde adres değişikliği yaptıkları tespit edildi. Yeni çipli nüfus cüzdanlarını başka kişiler adına orijinal olarak düzenledikleri, noterden bu nüfus cüzdanları ile kendi veya irtibatlı oldukları kişiler adına vekalet vererek gayrimenkul satışı yapıp haksız kazanç sağladıkları da öne sürülen şüphelilerin, Türkiye’de vefat eden yabancı uyruklu kişilerin adına sahte evrak düzenledikleri de iddia edildi. Türkiye’de ilk kez böyle bir yöntemle dolandırıcılık yaptığı öne sürüldü.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -