Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Oyuncak Müzesi’ne 220 bin ziyaretçi

KEPEZ BELEDİYESİ TARAFINDAN ESKİ DOKUMA FABRİKASI KREŞ BİNASINDA HİZMETE AÇILAN ANADOLU OYUNCAK MÜZESİ’Nİ 5 AYDA 220 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ.

Oyuncak Müzesi’ne 220 bin ziyaretçi
05 Şubat 2018 - 17:20

Kepez Belediyesi tarafından Eski Dokuma Fabrikası kreş binasında hizmete açılan Anadolu Oyuncak Müzesi’ni 5 ayda 220 bin kişi ziyaret etti.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 11 bin adet oyuncak envanteriyle Türkiye’nin en büyüğü olan Anadolu Oyuncak Müzesi’nde, ziyaretçilere özel tanıtım rehberliği yaptı. Tütüncü’nün tanıtım rehberliğindeki müze turu, anılar odası ile başladı. Piyona-ahşap, masalcı nine, temel reis, garaj, istasyon, sınıf, yapboz, Fatoş Oyuncaklar, peluş oyuncaklar, esnaf sokağı, Anadolu Oyuncakları, Kaleiçi Sokağı ve Oyuncak Tarihi salonlarında devam eden gezi turu, iki vagonlu elektrikli mini tren yolculuğu ile sona erdi. Başkan Hakan Tütüncü, yaklaşık 3 saat süren müze turunda 15 salonda, 15 ayrı temada ve 74 vitrinde sergilenen 11 bin oyuncak hakkında misafirlerini bilgilendirdi.

Kültür ve eğitim mekanı

Başkan Tütüncü, “Anadolu Oyuncak Müzemiz, her yaştan hemşehrimizin dikkatini çeken özel bir kültür ve eğitim mekânı oldu. Akşamları sıklıkla ziyaretçilerimize özel rehberlik yapıyorum” dedi. Tütüncü, bir öğrenme, eğlenme, oynama ve ailece buluşma alanı olan Ekim 2017’de hizmete açtıkları Anadolu Oyuncak Müzesi’ni, bugüne kadar 220 bine yakın kişinin ziyaret ettiğini belirtti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat