Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Polislere aldırış etmeyip aynı gece 2 iş yerini birden soydu

Polislere aldırış etmeyip aynı gece 2 iş yerini birden soydu
23 Haziran 2017 - 11:07
banner

Devriye gezen polisleri gördüğü anda kaçmak yerine saklanmayı tercih eden hırsız,2 iş yerinde 10 bin liralık bilgisayar ve televizyon çaldı.

İş yerinin güvenlik kamerasında yaklaşık 1 saat boyunca kapıyı eliyle açmak için uğraşan hırsız,camları kırarak içeriye girdi.

Devriye gezen polislerden saklanan hırsız tekrar kaldığı yerden devam etti.

Antalya’nın muratpaşa ilçesinde 20 haziran gecesi gerçekleşen olayda,Muratpaşa ilçesine bağlı Kışla Mahallesinde bulunan 2 iş yerinden toplamda 10 bin liralık elektronik eşya çalan hırsız,yaklaşık 1 saat boyunca işyerinin kapısını açmaya çabalayan hırsız,başaramayınca iş yerinin camlarını kırarak içeriye girdi.İş yerinden LCD televizyonu çalan hırsız,olay yerinden uzaklaştıkdan bir müddet sonra tekrar geri geldi.Bu defada LCD televizyonu çaldığı iş yerinin bitişiğinde bulunan bilgisayar teknik servisine giren hırsız,buradan da iş yerinin vitrininde bulunan laptop ve tabletleri alarak olay yerinden uzaklaştı.Sabah iş yerine gelen dükkan sahiplerinin polise haber vermesinin ardından olay yerine polis ekipleri geldi ve hırsızlık olayının gerçekleştiği her iki iş yerinde de inceleme yaptı.

Devriye gezen polise bile aldırış etmedi

Her iki iş yerinden de 10 bin lira değerinde eşya çalan hırsızın görüntüleri ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Çevreyi gözetleyerek iş yerlerinin kapısını önce eliyle açmaya çalışan hırsızın, devriye gezen polisi görünce iş yeri önünde bulunan günısı depolarına gizlendiği, polis gittikten sonra ise tekrar kapıları açmaya çalıştığı görüldü. Bunu başaramayan hırsızın yaklaşık 1,5 saatlik kapı açma çabasının ardından, her iki iş yerinin de camlarını kırdığı gözlendi. Önce ısıtma sistemi satan iş yerinden LCD televizyon çalan hırsızın, bilgisayar teknik servis dükkanının vitrinindeki tablet ve laptopları alarak olay yerinden uzaklaştığı görüldü.

“1,5 saat uğraşmış”

İş yeri soyulan esnaflardan Mustafa K., “08.30 civarı buradaydım. Vitrindeki cihazların alındığını gördüm. Polise haber verdim. 04.00 gibi gelmiş, 05.30 gibi eşyaları alıp gitmiş. Yaklaşık 1,5 saat uğraşmış. 10 bin lira zararımız var. Zaten piyasa koşulları sıkıntılı. Böyle olaylar bizim gibi küçük esnaflar için çok büyük bir kayıp” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co